Makers Mark Bourbon

Maker’s Mark Kentucky Straight Bourbon Whisky to trunek wytwarzany tradycyjnymi metodami zgodnie z recepturą rodziny Samuels. Bourbon wyróżnia się dodatkiem pszenicy, która zastępuje żyto, normalnie używane w produkcji. Dzięki temu bourbon Maker’s jest łagodniejszy, subtelniejszy w wyrazie i przyjemnie się go pije. Butelki, a właściwie ich nakrętki, są pieczętowane czerwonym woskiem i to jest kolejna rzecz, którą bourbon się wyróżnia. Jest to wręcz jego charakterystyczny znak, rozpoznawalny na całym świecie.

Debiut tej whisky przypada na rok 1958. Bardzo szybko stała się popularna i wciąż jest to jeden z najpopularniejszych reprezentantów bourbonów.

Bourbon Maker’s Mark posiada delikatny aromat, w którym wprawne nosy wychwycą rodzynki, orzechy laskowe, miód i subtelne nuty korzenne. W smaku nie jest inaczej – bourbon jest dość aksamitny, przeważają w nim soczyste owoce, jak brzoskwinia, ale odnajdziemy też owoce suszone (daktyle, rodzynki) i oczywiście zapowiadaną pszenicę. Finisz jest zdecydowanie przyjemny – mamy karmelki i nuty drzewne.

Przyjemny bourbon, słodkawy i pieprzny, ale przy tym lekki. Cena za ten trunek to 100 zł (Alma) – warto sięgnąć.

Maker’s Mark
411 głos[y]Cena*: 100 zł

Powyższa cena za pojemność: 0,7 l

Zawartość alkoholu: 45%

*cena zakupu przez naszego recenzenta

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *