Bardinet to francuska brandy o zawartości alkoholu 38% (wersja VSOP) i 40% (wersja XO). Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych brandy z Francji, a na świecie numer jeden w duty-free (sklepy wolnocłowe). Posiada wyjątkowy, lekki smak i aromat. A jest to zasługa wyselekcjonowanych winogron z francuskich winnic z Bordeaux.

Gorzelnia Bardinet powstala w 1857 roku we Francji i od tamtej pory dostarcza na rynki europejskie produkty powstające przede wszystkim w zgodzie z tradycją wytwarzania tego typu trunków oraz pasją i wiedzą gorzelników.

W zapachu wyczuwa się przede wszystkim charakterystyczne dla brandy „zdrewnienie”, zaraz przychodzą również suszone owoce. To samo odnajdziemy już na podniebieniu, posmak drewna dębowego jest niezwykle gładki i aksamitny. Moim zdaniem brandy w pełni zasługuje na tytuł, jaki posiada, czyli brandy nr 1 we Francji. Na pewno nadaje się do serwowania tylko na kostkach lodu.

Sprzedawana jest w butelkach o pojemności 0,7 l.  Dostępna w wersji VSOP (co najmniej 4 lata leżakowana) w cenie ok. 60 zł oraz XO (co najmniej 6-letnie) – cena ok. 90 zł.

Bardinet
3.54 głos[y]Cena*: 60-90 zł

Powyższa cena za pojemność: 0,7 l

Zawartość alkoholu: 36-40%

*cena zakupu przez naszego recenzenta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *