grand-cavalier

Grand Cavalier, brandy. Na początku od razu zaznaczę, że nie jestem specjalistą od tego gatunku alkoholu, wszystkie opinie na temat tego trunku są mocno subiektywne i niepoparte znajomością procesów produkcyjnych, historii czy zdrowotnych właściwości napoju. Po tym wstępie muszę napisać:

Grand Cavalier to bimber z wyczuwalnym akcentem benzyny. Na początku mocny, słodkawy, karmelowy smak przechodzi w brutalny sposób w intensywny posmak asfaltu (zaraz ktoś zapyta, więc uprzedzę – wiem, bo kiedyś miałem nieciekawy wypadek rowerowy). Jak każde brandy, to także produkowane jest z destylowanego wina, według producenta przechowywane w dębowych beczkach, mieszane z inną pięcioletnią brandy.

Producentowi Grand Cavalier udało się stworzyć trunek mający prawdopodobnie w założeniu konkurować z Cifem do podłogi (uprzedzając pytanie – nie wiem, jak smakuje Cif, ale tak to sobie wyobrażam). Być może moje plebejskie podniebienie nie wyczuwa „delikatnych nut wolności charakterystycznych dla Francji”, ale tego alkoholu nie polecam nikomu.grand-cavalier

Grand Cavalier
2.710 głos[y]Cena*: 17 zł

Powyższa cena za pojemność: 0,2 l

Zawartość alkoholu: 38%

*cena zakupu przez naszego recenzenta

O autorze

Komentarze

  1. oowan

    Dla mnie najlepsza brandy jaką piłem. Słodka, łagodna, z wyraźnym zapachem i posmakiem czekolady.
    Ta brandy produkowana jest na Łotwie z domieszką brandy azerskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *