citrus ale lemon tree

Lemon Tree Citrus Ale od Browaru Dear Bear ma wszystko to, co obiecuje producent. To orzeźwiająca wersja piwa w stylu APA z dominującymi aromatami cytrynowymi. Te cytrynki nie wynikają wyłącznie z użytych chmieli, ale również z dodatków – skórka cytryny i grapefruita, liście limonki kaffir czy trawa cytrynowa.

Już pierwszy łyk spowodował to, że byłam zachwycona. Wyczuwalna żywiczność amerykańskich chmieli z potężną tropikalną nutą. Czuć przede wszystkim limonkę i cierpki grapefruit, a to wszystko jest dobrze zbilansowane nutą słodową oraz przyjemną goryczką.

Jak dla mnie prześwietne piwo, które w upał można potraktować jako lemoniadę – gasi pragnienie, jest pijalne, a przy tym bardzo smaczne z dominującą nutą cytrynową kojarzącą się ze skórkami owocowymi (brak skojarzeń z detergentami). Moja ocena 4.5/5.

Skład: słody – Pilzneński, Monachijski, Cara-Pils, pszeniczny, Cararye, Special W; chmiele – Zeus, Chinook, Mosaic, Citra.

citus ale dear bear

Citrus ALE od Dear Bear

Lemon Tree Citrus Ale
3.65 głos[y]Powyższa cena za pojemność: 0,5 l

Zawartość alkoholu: 5%

*cena zakupu przez naszego recenzenta

O autorze

Komentarze

 1. MaciekCk

  Eee.. jak przeczytałem pierwsze zdania to pomyślałem- piwo smakowe czyli nie piwo. Te dodatki bardzo często przejmują funkcje piwa, skoro piszesz, że nie do końca to coś w stylu radlera- to ok.

  1. piwoszka Autor wpisu

   Nie, radler to nie jest. Nie jest to połączenia piwa z lemoniadą czy sokiem, tylko zwykłe piwo z aromatem cytrynowym wynikającym z chmieli czy dodatków. Niektórzy narzekają na zbyt chemiczny posmak tej cytryny (ujawnia się w dłuższej konsumpcji), ale ja od początku byłam zachwycona. Smak piwa, zielarskiego mocnego chmielu i skórka cytrynowa. Nie ma nic lepszego na lato i orzeźwienie dla piwoszki 🙂

  1. piwoszka Autor wpisu

   Cytrynówka domowa, z niebiańską nutą cytynową, to niekwestionowany lider 🙂 Cytryny ogólnie pozytywnie do wieczoru czy życia nastroją. Citrus Ale polecam nie tylko na kaca, ale dłuższą i przyjemniejszą degustaję. PS MaciekCk, nie podlizuj się. ]:->

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *