piwo piast wrocławski

Piast Wrocławski reklamowane jest jako duma Dolnego Śląska. Piwo, które wcześniej produkował nieistniejący już browar we Wrocławiu, teraz jest wypuszczane przez grupę Carlsberg.

Łagodny i klasyczny lager, charakteryzujący jasnozłotą barwą i klarownością z szybko opadającą pianą i lekkim nagazowaniem. W smaku wyczuwalny chmiel i goryczka, ale piwo jest też kwaskowate i pozostawia na języku jakąś cierpkość, którą ciężko zaklasyfikować – pierwsze skojarzenie to jakiś słód, który potem kwaśnieje, ale taki słód jakby deserowy, jednak nuta była na tyle ulatująca, że ciężko ją opisać i mieć pewność, czy aby czasem nie była tylko złudzeniem.

Piwo w ostatecznym rozrachunku zyskuje ocenę 4/5, bo przyjemnie się je piło, a z każdym łykiem stawało coraz głębsze, a goryczka wyraźniejsza. Nawet przy drugiej butelce nie zniechęciło do siebie, ale może to wina tego, że było pite na kaca 🙂  Na pewno będzie idealne jako orzeźwienie w upalne lato.

Piast z Wrocławia zdobył wiele nagród, w tym Laur Konsumenta 2008 czy złoty medal podczas konkursu Monde Selection w Brukseli w latach 2009 i 2010.

Zawiera 5,5% alkoholu, ekstrakt 11,5%. Pasteryzowane.

Warto wiedzieć: Browar Piastowski we Wrocławiu działał od 1872 do 2004 roku i warzył między innymi takie piwa, jak Piast Mocne, Wrocławski Full, Magnat, Magnum.

piwo piast wrocławski

Piwo Piast Wrocławski

Piwo Piast Wrocławski

Piwo Piast Wrocławski

Piast Wrocławski
3.836 głos[y]Cena*: 2,79 zł

Powyższa cena za pojemność: 0,5 l

Zawartość alkoholu: 5,5%

*cena zakupu przez naszego recenzenta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *