Złotu Ul

Złoty Ul Ałtajski, ciemny lager Browaru Staropolskiego ze Zduńskiej Woli. Określiłbym to piwo jako „azjatycka rozkosz ze Zduńskiej Woli”.

Przyciągająca wzrok etykieta kusi do sprawdzenia, co to za trunek i z czego został wykonany. Po obejrzeniu pięknej grafiki z frontu odwracam w celu weryfikacji składu chemicznego i ku zdziwieniu widzę chmiel i miód ałtajski. Ciekawość rośnie. W pośpiechu biegne do kasy (tutaj zderzenie z rzeczywistością, ok 4,60 zł) i pędem do domu na degustację.

Piłem delikatnie schłodzone, ze względu na chore gardło i co? Miodek daje ciekawy aromat i słodycz, która nie odrzuca, nie powoduje mdłości, jest idealnie dopasowana i nie zaburza smaku piwa. Po wyczuciu słodyczy nadchodzi lekka goryczka chmielu, a po kilku łykach czujemy, jak ten chmiel działa kojąco na nasze ciało. Do samego dna kufla piwo zachowuje swój smak i aromat.

Z chęcią złapałem za kolejne dwie butelki przy meczu Polska-Niemcy Euro 2016 i dzięku znakomitemu działaniu tego piwa, mogłem spokojnie oglądać poczynania naszych orłów. :)

Złoty Ul Ałtajski
3.754 głos[y]Cena*: 4,60 zł

Powyższa cena za pojemność: 0,5l

Zawartość alkoholu: 5,6%

*cena zakupu przez naszego recenzenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *