Veuve du Vernay Ice

Moët & Chandon

Louis Laurent Demi-Sec

Charles Laffite

Cava Bonaval

SZAMPAN

Strona główna SZAMPAN
Szampan to rodzaj wina musującego, którego nazwa pochodzi od Szampanii – regionu we Francji. Najczęściej sięga się po szampany podczas uroczystości, są niezbędne przy świętowaniu i składaniu toastu. Kojarzone są głównie z bogactwem i luksusem. Produkcja szampanów odbywa się bez dodawania dwutlenku węgla – ten naturalnie się wytwarza podczas procesu dojrzewania młodego wina w butelkach. Nazwa tego trunku – champagne została zastrzeżona w 1911 roku, dlatego też inne wina musujące, niepochodzące z rejonu Szampanii, nazywa się mousseux. Białe musujące wina z Szampanii (vin de Champagne) produkowane ze szczepów winogron chardonnay, pinot noir i pinot meunier na całym świecie postrzegane są jako doskonałe, przez to też ich cena jest dość wygórowana.

CioCioSan Sweet

Dorato

Cin&Cin

Carskoje Igr.

Reklama

DOŁĄCZ DO NAS

1,149FaniLubię
289ObserwującyObserwuj
15SubskrybującySubskrybuj

NIE PRZEGAP

Cydr Lubelski

STUMBRAS

Soplica Orzech Laskowy

Czorno Kurwica

Żubrówka Czarna

Trwają prace

Witaj!

Strona Alkowiki.pl w nocy z 15/16 marca 2017 uległa awarii i zmuszeni byliśmy wdrożyć nowy szablon. Niestety z różnych przyczyn straciliśmy niektóre dane, m.in. zdjęcia.

Strona działa poprawnie, tj. możesz czytać, komentować, dodawać własne recenzje. Wszystkie materiały są publikowane na bieżąco. 

Wciąż pracujemy nad przywróceniem plików i wyglądem serwisu. Przepraszamy za niedogodności.

---
zapracowani administratorzy Alkowiki.pl