wino z granatu

Pomegranate Wine Tree of Life to wino z granatu kupione zupełnie od czapy, a które mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Po pierwsze, cena. Za wino zapłaciłam nie więcej niż 20 zł. Po drugie, owoce. Nie wiedziałam nawet, że z granatu można wytwarzać wino (nalewki, owszem, ale wino?). Po trzecie, smak. Uwierzcie mi, że naprawdę czuć granat. Nie ma żadnych nieprzyjemnych kwaskowatych posmaków, tylko cierpkie i przyjemne pestki granatu. Nie jest to może zbyt intensywny smak, ale ten, kto raz granatu spróbował, od razu je rozpozna. I na pewno w winie zagustuje.

Wino z granatu występuje w dwóch odmianach: półsłodkie i półwytrawne, ja sięgnęłam po to pierwsze. Produkowane jest poprzez sfermentowanie 100% naturalnego wyciśniętego soku z granatu. Same owoce pochodzą z ekologicznych upraw z rejonów Azerbejdżanu. Co do koloru, to jest wino o szlachetnej ciemnorubinowej barwie. Samo wino ładnie pływało w kieliszku.

Nie zawiera barwników i sztucznych aromatów. Najlepiej podawać w temperaturze -2 do +8 stopni Celsjusza. Producent: Naig’s co Touvz Baltiya Ltd, Azerbaijan.

Wystawiam ocenę 4.5/5 za to, że wino bez ulepszaczy i jedyne, co czuć, to własnie cierpki charakterystyczny smak granatu, który przyjemnie pozostaje na języku. Jak na wersję półsłodką, słodyczy tutaj nie ma za wiele i nawet przeciwnicy cukru jako takiego wino z soku z granatu polubią, dzięki idealnemu wyważeniu cierpkości i słodkości. Wino samo w sobie jest delikatne w smaku, dobrze pijalne i niezalegające.

Pomegranate Wine Tree of Life
52 głos[y]Cena*: 20 zł

Powyższa cena za pojemność: 0,75 l

Zawartość alkoholu: 12%

*cena zakupu przez naszego recenzenta

O autorze

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *