wino Sangrinita

Sangrinita: potężna, 1,5 l butla wina sprzedawana w Biedronce za jedyne 13 zł na dzień 30-11-2013.

Słodkie i dużo – tak można krótko scharakteryzować ten mało wyrafinowany trunek. Absolutnie nie nadaje się do podawania do ryb czy mięsa, ma jednak jedną podstawową zaletę: jest doskonałą podstawą do stworzenia całkiem niezłego grzańca idealnego na zimowe wieczory.

Przyrządzona z pomarańczą i przyprawami korzennymi wino Sangrinita potrafi bardzo dobrze smakować. Zawiera 14% alkoholu.

Sangrinita
4.5721 głos[y]Cena*: 13zł

Powyższa cena za pojemność: 1,5l

Zawartość alkoholu: 14%

*cena zakupu przez naszego recenzenta

O autorze

Komentarze

 1. Ysobeth nha Ana

  Dobra też porządnie schłodzona. Dla tych, co lubią słodkie, ale nie za słodkie – z cierpkawą nutą – owocowe wino. Jestem sierotą po czerwonym wermucie Canova (absolutnie nie to samo, co Ca’nove, żeby ich pokręciło!) i w Sangrinicie odnalazłam swój smak.

   1. allein

    Nie chodzi o temperaturę tylko o rozcieńczenie, rozumiesz?Lód się rozpuszcza w szklance jak wlejesz tam wino i to wino rozcieńczone lepiej smakuje a temperatura to tu rzecz drugorzędna choć zimna Sangrinita też lepiej smakuje niż ciepła.

    1. piwoszka

     Wina się nie rozcieńcza, wino się chłodzi. Nie bez powodu jednym z patentów do schłodzenia wina jest wrzucanie do kieliszka zamrożonych owoców, np. winogron – wszystko po to, aby alternatywne kostki lodu nie wypuściły wody i nie rozcieńczyły.

     Prawdziwi smakosze wina nigdy, ale to nigdy nie pozwolą sobie na rozcieńczanie wina. Wino ma być dobre od samego początku, dlatego skoro już pierwsze smaki odrzucają, to… kupuje się inne wino, a nie pije na umór z wodą :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *