Soplica czarna porzeczka

Soplica Czarna Porzeczka to napój spirytusowy o smaku czarnej porzeczki na bazie czystej wódki Soplica. Sięgnęłam po nią z prostej przyczyny: lubię zapijać czystą sokiem z czarnej porzeczki właśnie, więc tutaj od razu mam mieszaninę, po której już żadna przepitka nie powinna być potrzebna. I tak jest faktycznie.

Soplica o smaku porzeczkowym jest na pewno słodka, ale przez tę słodycz przebija charakterystyczny cierpki smak czarnych porzeczek. Posmak owoców jest naturalny, naprawdę można uwierzyć, że użyto w produkcji dojrzałych owoców czarnej porzeczki. W zapachu oraz w barwie również odnajdziemy te porzeczki – głęboki aromat przyjemnie drażni nos, a barwa trunku jest wyraźnie ciemnobrunatna, jak to na sok z czarnej porzeczki przystało.

Niestety po dłuższym piciu odnotowałam niemiłe drapanie i palenie w gardle, będące zapowiedzią niezbyt przyjemnej zgagi. Stąd wniosek, że ta nalewka (bo wódką nie jest – napój ma 32%) raczej nie nadaje się do dłuższego picia – wyraźnie podrażnia przełyk.

Przez to, że jest słodka i zgago-pewna, najlepiej pić ją w wersji rozrzedzonej lub z lodem. Jak dla mnie idealna opcja na shoty, ale w drinkach również się sprawdzi.

Soplica porzeczka czarna


Sprawdź również inne Soplice:

Soplica Czarna Porzeczka
4.0617 głos[y]Cena*: 28 zł

Powyższa cena za pojemność: 0,5 l

Zawartość alkoholu: 32%

*cena zakupu przez naszego recenzenta

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *