Stara Kurwica

To kolejna propozycja od firmy Wódki Regionalne, która zasłynęła na Alkowiki wódką Przekurwica, Kurwica i Czorno Kurwica. Stara Kurwica to regionalna wódka 40%, która pretenduje do nazywania jej „polską whisky”.

Stara Kurwica to w gwarze góralskiej „silny deszcz z wiatrem” (takie motto znajdujemy na etykiecie), zapewne więc ma sponiewierać towarzyszy, którzy skuszeni nazwą po tę wódkę sięgną.

Producent wskazuje, że jest to wódka długo leżakowana w dębowych beczkach. Jak długo? Jedne źródła wskazują 16 lat, inne 19 lat (niestety nie mam butelki przed sobą, aby zobaczyć co na ten temat mówi etykieta, ale stawiam, że jest to wódeczka 16-letnia, bo ta liczba pojawia się najczęściej). Wytwarzana na bazie spirytusu zbożowego ma kolor dębu, a posmak dębiny (wszystko przez te dębowe beczki). Do tego jest rozlewana ręcznie, a producent zastrzegł jej nazwę i recepturę.

Zaleca się spożywać w temperaturze pokojowej. Można też stosować jako dodatek do kawy zamiast tradycyjnego rumu.

Ciekawostka: Jeśli dobrze przyjrzeć się etykiecie, można dostrzec, że prawdziwa nazwa wódki to KurNwica – dla nas to i tak wszystko jedno, bo wódka ma tak trafną i przyciągającą uwagę nazwę, która niektórym rekompensuje totalny brak smaku oraz znacznie zawyżoną cenę.

Stara Kurwica

Stara Kurwica

Czorno Kurwica vs Stara Kurwica

Czorno Kurwica vs Stara Kurwica

 

Stara Kurwica
3.8681 głos[y]O autorze

Komentarze

  1. piwoszka Autor wpisu

   A nie masz jakiegoś znajomego w Polsce, który mógłby Ci przywieźć? Od biedy mogę nawet temu znajomemu podesłać, jeśli u siebie Kurwicy nie znajdzie, za koszt wódka + kurier :) Sama wysyłka do Hamburga kosztowałaby jakieś 150 zeta…

 1. ..., a najwięcej mają do powiedzenia.

  Jak to „nie mam butelki przed sobą”? To na jakiej podstawie w ogóle stworzyłaś tą recenzję / artykuł, czymkolwiek to jest? Bierzesz treści z sieci i przepisujesz je swoimi słowami? To tak, jakbyś pisała o nowym albumie ciekawej grupy muzycznej, nie słysząc go wcześniej. Twój wpis niczego nie wnosi.

  1. piwoszka Autor wpisu

   Pudło, proszę pana. Stara Kurwica została przeze mnie zakupiona na prezent i też podczas uroczystości urodzinowej została solenizantowi wręczona. Proszę więc wybaczyć, że nie zabrałam jej z powrotem ze sobą na poczet tworzenia opisu. O tym, że jest to autorski opis, świadczy chociażby fakt, że jest w niej autorskie zdjęcie :) Nie opisuję trunków, z którym nie miałam styczności, proszę więc nie spłycać mojej pracy. Pana komentarz nic nie wnosi. Wniesie, jeśli pił Pan Starą Kurwicę i chce Pan podzielić się wrażeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *