żubrówka-biała-czysta

Producenci napojów wyskokowych prześcigają się w dostarczaniu trunków pod znanymi markami, ale w postaci „czystej”, jak np. Żołądkowa Gorzka, tzw. ruda, mamy odpowiednik wódki czystej – Żołądkowa Gorzka deLuxe. Nie inaczej rzecz dzieje się z Żubrówką, dotąd kojarzoną z tzw. wódką trawiastą, zielonkawą. Mamy obecnie Żubrówkę Białą Czystą.

Żubrówka Biała to wódka łagodna, która dobrze smakuje nawet nieschłodzona, bezwonna, idealnie komponująca się z napojami niegazowanymi i wszelkimi dostępnymi zakąskami. Można ją określić mianem wódki klasycznej, która powinna zasmakować każdemu. Nie niszczy przełyku, nie powoduje niemiłych doznań po spożyciu.

Wódka 6-krotnie destylowana, poddana platynowej filtracji. Producent: Polmos Białystok.

Warto wiedzieć:

 • Żubrówka Biała zwyciężyła w piątej edycji Degustacji Wódek Czystych w 2011 roku w kategorii wódek do 25 zł;
 • w powszechnej opinii konkurentem dla Żubrówki Białej Czystej jest Krupnik, ale ten postrzegany jest jako bardziej ostrzejszy w odbiorze.

żubrówka-biała-czysta

Żubrówka Biała
3.8678 głos[y]Cena*: 20 zł

Powyższa cena za pojemność: 0,5 l

Zawartość alkoholu: 40%

*cena zakupu przez naszego recenzenta

Komentarze

 1. Agaaaaaa

  Przyjemna, często spotykana na stołach biesiadników – może dlatego, że dobrze wchodzi w shotach i głowa potem nie boli? Polecam.

 2. zbynio

  najlepsza czysta ever. piłem już chyba wszystkie ale żubrówka biała przebija wszystko szczegulnie jak jest schłodzona tak jak to widać na zdjęciu. Nigdy po niej głowa nie boli, dobrze się pije

 3. Shept

  Być może pierwsza seria była dobra, ale obecnie to bardzo niskiej jakości produkt o zapachu farby po otwarciu butelki.

 4. Maniek

  pije trzeci dzien i nie mam kaca.wole bardziej jadowite trunki ale jesli stoisz przed scianą szczęścia w monopolu i sie za długo zastanawiasz to bierz zubrówke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *