Strona główna ARTYKUŁY Jak otworzyć wino bez korkociągu?

  Jak otworzyć wino bez korkociągu?

  209
  0
  Jak otworzyc wino bez korkociagu

  Chyba każdy kiedyś spotkał się z niemiłą sytuacją, kiedy ma butelkę wina, którą chce wypić, ale nie ma pod ręką korkociągu. Nie życzę tego nikomu. Kiedy ostatnio trafiło na mnie, od razu zaczęłam szukać informacji w Internecie jak otworzyć butelkę wina bez korkociągu?

  1. But

  Wujek Google rozpowszechnia info, że jeśli masz butelkę wina, a nie masz korkociągu, but załatwi sprawę. To rzeczywiście działa, ale na pewno nie jest łatwe do wykonania.

  Proces ten wygląda następująco:

  Trzeba umieścić dolną część butelki w bucie w miejscu, w którym znajduje się pięta. Na ścianie but musi być ustawiony pionowo, a butelka poziomo. Trzymając mocno butelkę i but, należy uderzać nimi o pionową powierzchnię, jakby się wbijało gwóźdź. To wymaga cierpliwości, ale w końcu siła powoli wypchnie korek z szyjki na tyle, aby można było go wyjąć ręką. Nie można uderzać zbyt mocno. Jest to dosyć ryzykowne, dlatego nie próbowałam tego sposobu. Można rozbić butelkę i przyozdobić pięknie ścianę, dlatego wolałam nie ryzykować w wynajmowanym mieszkaniu.
  Jeśli wino ma plastikowy korek, to nie ma co nawet próbować, bo nie drgnie on nawet na milimetr, bez względu na to, jak mocno uderzysz butelką w ścianę.

  Buty z podeszwami, które są zbyt amortyzowane, jak np. buty do biegania, także nie zadziałają. Są wykonane z materiału, który może się odkształcać i siła ściany jest pochłaniana przez podeszwę. Nie jest skoncentrowana.
  Spiczasty obcas też odpada, bo kąt nachylenia podeszwy jest zły. Aby uzyskać maksymalną siłę przenoszącą się na wino, butelka musi być idealnie prostopadła do ściany.

  2. Długopis lub coś ostrego

  Drugim sposobem jest użycie czegoś ostrego, co wepchnie korek do środka np. długopis. Do tego jednak potrzeba dużej siły i cierpliwości. I oczywiście trzeba wypić wtedy całe wino, ponieważ korek zostanie już w środku.

  3. Śruba, śrubokręt i młotek

  Jest to chyba jedna z najbezpieczniejszych metod, ale wymaga odporności i siły, może też łatwo zmęczyć. I oczywiście trzeba mieć w domu śrubę, najlepiej długą. Wkręca się ją w korek za pomocą śrubokręta, aż pozostanie jej około 3 cm. Tylną częścią młotka blokuje się pod śrubą i wyciąga korek.

  4. Wepchnij korek rączką drewnianej łyżki lub innym tępym przedmiotem

  Jest to również dość bezpieczna metoda, ale ma swoje wady. Aby otworzyć butelkę, wystarczy chwycić drewnianą łyżkę lub coś podobnego i wcisnąć korek. Niestety, wyjęcie korka z butelki po wciśnięciu jest prawie niemożliwe. Ponadto, jeśli butelka jest stara, korek może się rozpaść i wkruszyć do wina. Jeśli jesteś z kimś i planujesz wypić całą butelkę, nie musisz się martwić. Wystarczy użyć sitka i przelać przez niego winko.

  5. Wykręć kluczami lub ząbkowanym nożem

  Ta opcja jest bardzo podobna do śruby i młotka. Tym razem jednak po prostu używa się kluczy, ząbkowanego noża lub czegoś, co działa podobnie. Powoli wykręcając korek, powinien on wyjść.

  6. Owiń butelkę ręcznikiem i uderz o ścianę

  Po prostu zawiń spód butelki w gruby ręcznik, a następnie kilkakrotnie uderz nią o ścianę. Metoda podobna do buta, ale mniej bezpieczna, bo grozi pęknięciem butelki. Rozważ to jako ostateczność.

  Większość z tych metod nie jest w 100% niezawodna. Jeśli zostanie zrobiona nieprawidłowo lub niestarannie, może zniszczyć korek i wcisnąć go do wina, a butelka może pęknąć. Tak więc, jeśli masz rzadkie lub drogie wino lepiej po prostu poczekaj, aż będziesz mieć korkociąg.

  Twoja ocena

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!