Strona główna ARTYKUŁY Jak radzić sobie w sezonie grypy?

  Jak radzić sobie w sezonie grypy?

  159
  0

  Jesień to okres wzmożonej aktywności wirusów i bakterii. Jak się przed nimi ustrzec? Co zrobić kiedy zauważymy u siebie pierwsze objawy przeziębienia lub grypy? Oto kilka sprawdzonych sposobów, które warto stosować zanim lekarz przepisze nam antybiotyk.

  Aby skutecznie bronić się przed grypą bądź przeziębieniem, trzeba je szybko zdiagnozować. Im szybciej zauważymy u siebie niepokojące symptomy, tym efektywniej możemy działać. Jakie sposoby na jesienne choroby są najlepsze?

  Rozpoznanie choroby

  W dobie pandemii koronawirusa, każde niepokojące kaszlnięcie może wywołać u nas niepokój. Dlatego zanim zgłosimy lekarzowi problem, warto sprawdzić, czym jest grypa, przeziębienie, a jakie objawy ma najczęściej COVID-19. W przypadku grypy wśród najczęstszych objawów możemy wyróżnić:

  • gorączkę,
  • poczucie zmęczenia,
  • ból mięśni lub stawów,
  • ból głowy.

  Jeśli dopada nas przeziębienie, do najczęściej obserwowanych objawów zalicza się:

  • poczucie zmęczenia,
  • katar,
  • zatkany nos,
  • ból mięśni lub stawów,
  • ból gardła.

  Z kolei jako objawy COVID-19 lekarze najczęściej wskazują:

  • wysoką gorączkę,
  • kaszel oraz duszności.

  Niektóre z objawów pojawiają się w przypadku każdej z tych przypadłości, jednak są to rzadsze przypadki niż wymienione wyżej symptomy.

  Jak leczyć przeziębienie?

  Żeby szybko pozbyć się przeziębienia wśród najlepszych sposobów będzie kupno w aptece herbaty z dodatkiem malin, miodu oraz dużą ilością cytryny. Można też suplementować witaminę C, która poprawia naszą odporność. Herbata z kolei działa napotnie, co przyspiesza proces zdrowienia. Warto też sięgnąć po naturalny antybiotyk, czyli czosnek. Jeśli męczy nas katar, można wdychać lekko rozbite ząbki czosnku, aby udrożnić zatoki, a jednocześnie inhalować się. Lekko rozdrobione ząbki czosnku można też położyć w pobliżu łóżka na noc, aby wdychać aromat czosnku w trakcie snu. Można też sięgnąć po gotowe specyfiki, które działają kojąco na gorączkę, bolące gardło czy zatkany nos. Nie trzeba w tym celu nawet wychodzić z domu, tylko zamówić niezbędne suplementy w aptece internetowej na stronie https://www.nowafarmacja.pl/.

  Sprawdzone sposoby na grypę

  Nieco bardziej wymagającym „przeciwnikiem” jest leczenie objawów grypy. Choć czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, chorując walczymy przeważnie jedynie z objawami wirusa grypy. Dlatego popularne przy tej chorobie jest leczenie objawowe. Tutaj znów polecimy witaminę C, która uodparniając ściany komórek i uszczelniając nabłonek śluzówki chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Dobrze przyjmować dużo płynów, a jednocześnie często wietrzyć mieszkanie, aby pozbyć się zarazków. Wreszcie można sięgnąć po leki objawowe: syrop na kaszel, leki przeciwgorączkowe, leki przeciwzapalne czy przeciwbólowe.

  Poprzedni artykułMionetto Prosecco
  Następny artykułLubelska Wiśniówka
  maciekCK
  Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!