Strona główna BRANDY Bardinet

Bardinet

5054
2
Bardinet

Bardinet to francuska brandy o zawartości alkoholu 38% (wersja VSOP) i 40% (wersja XO). Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych brandy z Francji, a na świecie numer jeden w duty-free (sklepy wolnocłowe). Posiada wyjątkowy, lekki smak i aromat. A jest to zasługa wyselekcjonowanych winogron z francuskich winnic z Bordeaux.

Gorzelnia Bardinet powstala w 1857 roku we Francji i od tamtej pory dostarcza na rynki europejskie produkty powstające przede wszystkim w zgodzie z tradycją wytwarzania tego typu trunków oraz pasją i wiedzą gorzelników.

W zapachu wyczuwa się przede wszystkim charakterystyczne dla brandy “zdrewnienie”, zaraz przychodzą również suszone owoce. To samo odnajdziemy już na podniebieniu, posmak drewna dębowego jest niezwykle gładki i aksamitny. Moim zdaniem brandy w pełni zasługuje na tytuł, jaki posiada, czyli brandy nr 1 we Francji. Na pewno nadaje się do serwowania tylko na kostkach lodu.

Sprzedawana jest w butelkach o pojemności 0,7 l.  Dostępna w wersji VSOP (co najmniej 4 lata leżakowana) w cenie ok. 60 zł oraz XO (co najmniej 6-letnie) – cena ok. 90 zł.

3.8/5 - (41 votes)

2 KOMENTARZE

  1. Bardinet XO mogę uczciwie polecić. W Polsce jest trochę droga (70-80zł), ale w Czechach za 60 zł ją dostaniemy. W tej cenie nie spotkałem niczego lepszego.

  2. VSOP ma 36%. Zdanie “na pewno nadaje się do serwowania tylko na kostkach lodu” jest chyba trochę niefortunne, bo może sugerować, że Bardinet bez lodu wypić się nie da 😉 IMHO można ją popijać spokojnie właśnie bez lodu. Nie dostarczy zbyt bogatych doznań, bo jest dosyć prosta, ale jednocześnie smaczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!