Strona główna BRANDY Chauvet XO Brandy

Chauvet XO Brandy

7217
1

Chauvet XO Brandy to bardzo dobra francuska brandy oznaczona XO, co znaczy, że leżakuje przynajmniej 10 lat. I to właśnie jest wyznacznikiem dobrej brandy – nie cena, tylko właśnie okres leżakowania. Zdarzają się brandy leżakowane 15 czy nawet 50 lat, ale są to bardziej limitowane kolekcje – w sklepach znajdziemy najczęściej dwuletnie (oznaczenie VS), czteroletnie (VSOP) i dziesięcioletnie (XO). Żeby poczuć smak prawdziwej brandy, należy wybierać tylko znane marki i te z dłuższym okresem leżakowania. Tylko wówczas docenimy pełnię smaku – destylaty bowiem dłużej się “przegryzają” w dębowych beczkach i tylko zyskują.

Brandy Chauvet piłem w wersji czystej bez chłodzenia, ale można z niej oczywiście przyrządzić koktajle lub też podać z lodem, ale osobiście uważam, że najlepiej podawać tak w temperaturze maks 18 stopni.

Po wzięciu łyka od razu poczułem jak krążenie mi się poprawia. W gardle trochę paliło, ale alkohol nie był odrzucający, co najwyżej odurzający. Na końcu na języku czuć miłą cierpkość, kojarzącą się z winami, ale nie jest to mocna nuta, bardziej jej zarys. Mimo ze do końca fanem brandy nie jestem, Chauvet to smaczny i dość intensywny w aromacie reprezentant.

Producent: SALUR. Do kupienia w Polsce m.in. w markecie Auchan – cena ok. 60 zł.

3.7/5 - (50 votes)

1 KOMENTARZ

  1. Ja akurat jestem fanem dobrych brandy i Chauvet bardzo mnie zawiodła. Jest bardzo tania – w Auchan tylko 44 złote – ale to jedyny plus. W smaku wyczuwa się surowy, niewyrównany smak alkoholu i źle ułożonych posmaków fuzli. Nie wierzę, że ta brandy mogła być leżakowana przez 10 LAT. Jak dla mnie mógł to być może rok. W każdym razie z pewnością nie zasługuje na oznaczenie XO – to nie ta liga. Uzyję ją do nasączenia tortu, ale na pewno nie do wypicia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!