Strona główna BRANDY Suau

Suau

625
0
Suau
3.8 - 4 głos[y]

Brandy Suau pochodzi z Majorki. Dzięki długiemu leżakowaniu, brandy posiada szczególny smak, który zapewnia przyjemne doznania zmysłowe przy konsumpcji. A to jeszcze nie wszystko! Brandy leżakuje spokojnie w odosobnieniu od zapachów i odgłosów, ponieważ miejsce przechowywania beczek jest odgrodzone ścianą o grubości 1,8 m od reszty świata. Warto dodać, że producent reklamuje produkt jako „prawdziwy sekret Majorki, który nigdy nie powinien zostać odkryty”.

Suau posiada nazwę od kupca i żeglarza, który nazywany był kapitanem Suau (prawdziwe imię: Don Juan Suau y Bennaser) i był przy tym człowiekiem bardzo przedsiębiorczym. To on w 1851 roku otworzył fabrykę tradycyjnych karaibskich napojów. Obecnie brandy, którą możemy znaleźć i w polskich marketach, uchodzi za najlepszy produkt z Majorki.

Możemy kupić brandy leżakowane 8 lat w beczkach z francuskiego dębu lub nawet bardziej dojrzałe, jak Suau 15, 25 czy nawet 50. W Polsce do dostania m.in. w Almie.

Tutaj opisuję Brandy Suau 8, czyli leżakowane przez 8 lat, bo właśnie ten trunek miałem okazję spróbować. Ma wyraźny ciemnobursztynowy kolor, niezwykle klarowny. Posiada wspaniały smak starego dębu. Jest to bardzo dobry trunek bez goryczy i bez ostrości z nutą słodyczy i owocami, zachowujący doskonałą równowagę pomiędzy wszystkimi walorami smakowymi.

Osobiście dla mnie bardzo dobra brandy i nawet cena nie powinna odstraszyć, ponieważ tutaj ewidentnie jakość idzie w parze z ceną.

Brandy Suau 25
Brandy Suau 25

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here