Strona główna DRINKI Manhattan

Manhattan

838
0

zawartość alkoholu:

pojemność:

cena:

4.3
06

Dobry Boże. Mieć kogoś, kto wymyśli dla Ciebie drinka. Tak dobrze było niemal dwieście lat temu matce premiera Wielkiej Brytanii, Winstona Churchilla. Inne źródła podają, że kobieta zorganizowała bankiet w nowojorskim klubie zwanym Manhattan Club, w którym hitem stał się ten właśnie koktajl. Niezależnie od tego, jaka jest związana z nim historia, jest takim samym drinkiem – legendą jak Cosmopolitan.

Manhattan to połączenie whisky, słodkiego wermutu, odrobiny bittera i wisienki koktajlowej. Alkohol podaje się w kieliszku koktajlowym. Oczywiście powstały jego różne wariacje: Rob Roy, Dry Manhattan, Perfec Manhattan, Manhttan Brandy i Cuban, jest też wersja Latin oraz Royal. Różnice tkwią w dodatkach. Brandy Manhattan, jak sama nazwa wskazuje, jest robiony z dodatkiem brandy, a Perfect zawiera, oprócz słodkiego vermutu, także ten wytrawny.

Z tych wszystkich rodzajów zdarzyło mi się pić wersję Manhattan Latin, czyli mieszankę białego rumu, słodkiego i wytrawnego vermutu, i soku z wiśni. Połączenie smaku słodkiego z gorzkim jest tym, co lubię najbardziej i nie wiem czy prędko zdecyduję się na kosztowanie odmian pozostałych, mając możliwość sączenia wersji Latin.

W każdym razie wybór jest taki, że każdy trafi na swoją ulubioną wariację.

Mimo że ten drink nie jest trudny w wykonaniu na zapleczu domowym, raczej nie pokuszę się o przyrządzenie go w takich warunkach. Jest w nim jakaś szlachetność, która nie pozwala mi się do niego zabrać. Poza tym to przyjemność stać przed barem i patrzeć na sprawne ruchy barmana, który za kilka chwil naleje drink do schłodzonego kieliszka, na życzenie ozdobionego plastrem cytryny…

Ale zainteresowanym podaję przepis na:

Drink Manhattan

Składniki:

  • 60 ml whisky (najlepiej bourbon lub blended whiskey
  • 20 ml vermouth (np. Vermouth Rosso lub Marini)
  • kilka kropel Angostury (gorzka wódka o ciemnoczerwonej barwie)
  • do ozdoby wisienka koktajlowa

Przygotowanie: Whiskey i Vermouth wlać do szklanki z lodem i dobrze wymieszać. Odcedzić i przelać zawartość do schłodzonego kieliszka koktajlowego i przyozdabiamy wisienką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here