Strona główna DRINKI Manhattan

Manhattan

2075
0
drink manhattan
drink manhattan

Dobry Boże. Mieć kogoś, kto wymyśli dla Ciebie drinka. Tak dobrze było niemal dwieście lat temu matce premiera Wielkiej Brytanii, Winstona Churchilla. Inne źródła podają, że kobieta zorganizowała bankiet w nowojorskim klubie zwanym Manhattan Club, w którym hitem stał się ten właśnie koktajl. Niezależnie od tego, jaka jest związana z nim historia, jest takim samym drinkiem – legendą jak Cosmopolitan.

Manhattan to połączenie whisky, słodkiego wermutu, odrobiny bittera i wisienki koktajlowej. Alkohol podaje się w kieliszku koktajlowym. Oczywiście powstały jego różne wariacje: Rob Roy, Dry Manhattan, Perfec Manhattan, Manhttan Brandy i Cuban, jest też wersja Latin oraz Royal. Różnice tkwią w dodatkach. Brandy Manhattan, jak sama nazwa wskazuje, jest robiony z dodatkiem brandy, a Perfect zawiera, oprócz słodkiego vermutu, także ten wytrawny.

Z tych wszystkich rodzajów zdarzyło mi się pić wersję Manhattan Latin, czyli mieszankę białego rumu, słodkiego i wytrawnego vermutu, i soku z wiśni. Połączenie smaku słodkiego z gorzkim jest tym, co lubię najbardziej i nie wiem czy prędko zdecyduję się na kosztowanie odmian pozostałych, mając możliwość sączenia wersji Latin.

W każdym razie wybór jest taki, że każdy trafi na swoją ulubioną wariację.

Mimo że ten drink nie jest trudny w wykonaniu na zapleczu domowym, raczej nie pokuszę się o przyrządzenie go w takich warunkach. Jest w nim jakaś szlachetność, która nie pozwala mi się do niego zabrać. Poza tym to przyjemność stać przed barem i patrzeć na sprawne ruchy barmana, który za kilka chwil naleje drink do schłodzonego kieliszka, na życzenie ozdobionego plastrem cytryny…

Ale zainteresowanym podaję przepis na:

Drink Manhattan

Składniki:

  • 60 ml whisky (najlepiej bourbon lub blended whiskey
  • 20 ml vermouth (np. Vermouth Rosso lub Marini)
  • kilka kropel Angostury (gorzka wódka o ciemnoczerwonej barwie)
  • do ozdoby wisienka koktajlowa

Przygotowanie: Whiskey i Vermouth wlać do szklanki z lodem i dobrze wymieszać. Odcedzić i przelać zawartość do schłodzonego kieliszka koktajlowego i przyozdabiamy wisienką.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!