Strona główna DRINKI Pączek

Pączek

1650
0

Shot różany, zwany inaczej Pączek to obłędny shot przygotowywany na bazie likieru różanego, który pachnie płatkami róż, do tego jest słodkawy i przypomina najlepsze letnie chwile.

Szczególnie przypadnie do gustu paniom, ponieważ bazą jest martini, sam shot jest przyjemnie słodkawy, a intensywny zapach róży przyciągnie w końcu każdą kobietę 😉

Przygotowuje się go w proporcji 20 ml martini  (polecane Martini Extra Dry), reszta w kieliszku to likier różany.

Kombinacja ta jest niesamowicie smakowita – likier różany smakuje nie inaczej jak marmolada, którą wygrzebujemy palcami z wnętrza pączka. Szot wchodzi gładko i przyjemnie; nie ma się tutaj żadnych zahamowań przed jego spożywanem, jakby to było w przypadku normalnych tłustawych pączków 😉

Warto dodać, że nie trzeba męczyć się z małymi kieliszkami i od razu można przygotować sobie po prostu drink różany w większej szklance, gdzie na koniec wrzuca się np. zmrożoną kulkę winogrona czy wiśni (wtedy drink nie rozwadnia się, jak w przypadu zastosowania kostki lodu).

Inną, uboższą wersją Pączka, jest zastosowanie gęstego syropu z dzikiej róży i wymieszanie go z wódką. Niektórzy dodają do tego jedną łyżkę soku pomarańczowego dla zbilansowania słodkiego smaku.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!