Strona główna DRINKI Zemsta Wściekłego Bosmana

Zemsta Wściekłego Bosmana

83
0
UDOSTĘPNIJ
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Zemsta Wściekłego Bosmana
4.2 - 10 głos[y]

Zemsta Wściekłego Bosmana – pod taką nazwą piłam drinka w jednym z krakowskich lokali. Nie udało mi się jednak poznać sekretnych proporcji tego drinka (składniki znałam, bo były podane w karcie), a były doskonałe – drink był mocny, a żubrówka z ginem świetnie się splatała, oddając dość ciekawy i gorzki posmak. Próbowałam potem znaleźć tego drinka w internecie, ale niestety pod taką nazwą nie występuje. Za to odnalazłam drink Pan w Zielonym Żupanie – różnica dotyczy wyłącznie dodatku syropu cukrowego, którego w Panie nie ma.

Drink Zemsta Wściekłego Bosmana

Składniki:

  • 50 ml spirytusu
  • 50 ml ginu
  • 100 ml żubrówki
  • sok jabłkowy
  • sok z wyciśniętej limonki
  • syrop cukrowy

Przygotowanie: Wlewamy odrobinę syropu cukrowego na dno wysokiej szklanki. Wlewamy składniki alkoholowe (możemy lekko zamieszać). Uzupełniamy sokiem jabłkowym i limonką. Przyozdabiamy plasterkiem cytryny lub pomarańczy. Możemy dodać też kostki lodu dla orzeźwienia.

Drink Pan w Zielonym Żupanie

Proporcje dla alkoholi są takie same, jedyne co, to szklankę uzupełniamy zmieszanym sokiem jabłkowym z limonką i nie dodajemy już syropu cukrowego. Co ciekawe, tutaj nazwa dla tego drinka może brzmieć Zagłoba w Zielonym Żupanie. Znalazłam również informację, że niektórzy rezygnują z dolania spirytusu, który co jak co ma paskudny posmak, ale za to wlewają po prostu wódkę.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here