Strona główna DRINKI Zemsta Wściekłego Bosmana

Zemsta Wściekłego Bosmana

1226
0

Zemsta Wściekłego Bosmana – pod taką nazwą piłam drinka w jednym z krakowskich lokali. Nie udało mi się jednak poznać sekretnych proporcji tego drinka (składniki znałam, bo były podane w karcie), a były doskonałe – drink był mocny, a żubrówka z ginem świetnie się splatała, oddając dość ciekawy i gorzki posmak. Próbowałam potem znaleźć tego drinka w internecie, ale niestety pod taką nazwą nie występuje. Za to odnalazłam drink Pan w Zielonym Żupanie – różnica dotyczy wyłącznie dodatku syropu cukrowego, którego w Panie nie ma.

Drink Zemsta Wściekłego Bosmana

Składniki:

  • 50 ml spirytusu
  • 50 ml ginu
  • 100 ml żubrówki
  • sok jabłkowy
  • sok z wyciśniętej limonki
  • syrop cukrowy

Przygotowanie: Wlewamy odrobinę syropu cukrowego na dno wysokiej szklanki. Wlewamy składniki alkoholowe (możemy lekko zamieszać). Uzupełniamy sokiem jabłkowym i limonką. Przyozdabiamy plasterkiem cytryny lub pomarańczy. Możemy dodać też kostki lodu dla orzeźwienia.

Drink Pan w Zielonym Żupanie

Proporcje dla alkoholi są takie same, jedyne co, to szklankę uzupełniamy zmieszanym sokiem jabłkowym z limonką i nie dodajemy już syropu cukrowego. Co ciekawe, tutaj nazwa dla tego drinka może brzmieć Zagłoba w Zielonym Żupanie. Znalazłam również informację, że niektórzy rezygnują z dolania spirytusu, który co jak co ma paskudny posmak, ale za to wlewają po prostu wódkę.

4.2/5 - (10 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!