Czym jest alkomat bezustnikowy?

Alkomat bez ustnika, zwany także alkomatem bezdotykowym, to obecnie standard, jeśli chodzi o wyposażenie służb porządkowych sprawdzających trzeźwość kierowców na drogach w ramach przesiewowych badań trzeźwości. Niektóre z nich służą także do pomiarów dowodowych, dlatego stosuje się je w rozprawach sądowych. Są one niezwykle przydatne wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie jak największego poziomu bezpieczeństwa. Wysokiej jakości alkomaty bezustnikowe gwarantują precyzyjny pomiar, a także bezpieczeństwo i higienę. Stąd są to często stosowane urządzenia w dużych zakładach pracy, wielu instytucjach, podczas większych imprez masowych czy przez właścicieli firm przewozowych i transportowych. Brak ustnika sprawia, że alkomaty tego typu to także ekonomiczne rozwiązania dające możliwość wielokrotnego użytku; są również tańsze w eksploatacji.

Jak działa alkomat bezustnikowy?

Alkomaty bezustnikowe są skonstruowane w taki sposób, aby pozwolić na zdalne pobranie próbki do badania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Do jej uzyskania nie trzeba używać rąk ani ust, co odróżnia ten typ testerów od tradycyjnych alkomatów. Alkomat bezustnikowy działa w dwóch trybach pracy w zależności od typu urządzenia: pasywnym lub aktywnym. Aktywny tryb pomiaru polega na wykonaniu przez badaną osobę silnego wydechu, który uruchamia układ pobierania powietrza. Tryb pasywny stosowany jest w przypadku odmowy lub braku możliwości wykonania wydechu (np. u osoby śpiącej czy nieprzytomnej). Jest on także stosowany do testowania zawartości pojemników, w których może znajdować się alkohol. W momencie wykrycia przekroczonego poziomu alkoholu we krwi badanej osoby alkomat informuje o konieczności wykonania szczegółowego badania.

Automaty bezustnikowe Polskiego Centrum Kalibracji

Alkomaty bezdotykowe, jakie znajdziesz w ofercie sklepu Polskiego Centrum Kalibracji, to profesjonalne urządzenia sprawdzonych polskich producentów, które zapewnią Ci najwyższy poziom higieny i bezpieczeństwa. Wykazują one bardzo wysoką precyzję pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu dzięki ich wyposażeniu w czuły sensor elektrochemiczny. Znajdziesz wśród nich zarówno urządzenia przeznaczone do użytku domowego, jak i alkomaty zalecane do użycia przez służby mundurowe czy przy pomiarach masowych. Dostępne są także bardziej zaawansowane modele wielozadaniowe z innowacyjną technologią pomiarową, które poza kontrolą trzeźwości umożliwiają także wykonanie szczegółowego badania i zapisania wyniku jako materiału dowodowego.

Na wysoką jakość i niezawodność alkomatów bezustnikowych wpływa dokładny układ kontroli, podwójny tryb pracy (aktywny i pasywny), błyskawiczne tempo działania, licznik pomiarów oraz szybki czas regeneracji. Każdy z testerów gwarantuje wygodną obsługę dzięki solidnej obudowie i opływowym kształtom. Dzięki zróżnicowanej ofercie sklepu design urządzenia i jego funkcjonalność możesz dopasować w zależności od Twoich upodobań. Dużym atutem wybranych alkomatów są ich dodatkowe funkcje takie jak: oświetlenie twarzy badanej osoby, możliwość zmiany czasu wdmuchiwania powietrza, wyświetlacz LCD, dwujęzyczne menu czy dodatkowe alarmy dźwiękowe.

Jeśli zależy Ci na prawidłowych pomiarach i wysokiej jakości wykonania, warto postawić na alkomaty bezustnikowe ze sprawdzonego źródła. Wszystkie urządzenia Polskiego Centrum Kalibracji https://polskie-centrum-kalibracji.pl/ są okresowo skalowane i sprzedawane z certyfikatem wydawanym przez Główny Urząd Miar, który potwierdza wysoką wiarygodność pomiarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!