Strona główna FELIETONY Alkomat bezustnikowy – jak działa?

  Alkomat bezustnikowy – jak działa?

  300
  0

  Czym jest alkomat bezustnikowy?

  Alkomat bez ustnika, zwany także alkomatem bezdotykowym, to obecnie standard, jeśli chodzi o wyposażenie służb porządkowych sprawdzających trzeźwość kierowców na drogach w ramach przesiewowych badań trzeźwości. Niektóre z nich służą także do pomiarów dowodowych, dlatego stosuje się je w rozprawach sądowych. Są one niezwykle przydatne wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie jak największego poziomu bezpieczeństwa. Wysokiej jakości alkomaty bezustnikowe gwarantują precyzyjny pomiar, a także bezpieczeństwo i higienę. Stąd są to często stosowane urządzenia w dużych zakładach pracy, wielu instytucjach, podczas większych imprez masowych czy przez właścicieli firm przewozowych i transportowych. Brak ustnika sprawia, że alkomaty tego typu to także ekonomiczne rozwiązania dające możliwość wielokrotnego użytku; są również tańsze w eksploatacji.

  Jak działa alkomat bezustnikowy?

  Alkomaty bezustnikowe są skonstruowane w taki sposób, aby pozwolić na zdalne pobranie próbki do badania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Do jej uzyskania nie trzeba używać rąk ani ust, co odróżnia ten typ testerów od tradycyjnych alkomatów. Alkomat bezustnikowy działa w dwóch trybach pracy w zależności od typu urządzenia: pasywnym lub aktywnym. Aktywny tryb pomiaru polega na wykonaniu przez badaną osobę silnego wydechu, który uruchamia układ pobierania powietrza. Tryb pasywny stosowany jest w przypadku odmowy lub braku możliwości wykonania wydechu (np. u osoby śpiącej czy nieprzytomnej). Jest on także stosowany do testowania zawartości pojemników, w których może znajdować się alkohol. W momencie wykrycia przekroczonego poziomu alkoholu we krwi badanej osoby alkomat informuje o konieczności wykonania szczegółowego badania.

  Automaty bezustnikowe Polskiego Centrum Kalibracji

  Alkomaty bezdotykowe, jakie znajdziesz w ofercie sklepu Polskiego Centrum Kalibracji, to profesjonalne urządzenia sprawdzonych polskich producentów, które zapewnią Ci najwyższy poziom higieny i bezpieczeństwa. Wykazują one bardzo wysoką precyzję pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu dzięki ich wyposażeniu w czuły sensor elektrochemiczny. Znajdziesz wśród nich zarówno urządzenia przeznaczone do użytku domowego, jak i alkomaty zalecane do użycia przez służby mundurowe czy przy pomiarach masowych. Dostępne są także bardziej zaawansowane modele wielozadaniowe z innowacyjną technologią pomiarową, które poza kontrolą trzeźwości umożliwiają także wykonanie szczegółowego badania i zapisania wyniku jako materiału dowodowego.

  Na wysoką jakość i niezawodność alkomatów bezustnikowych wpływa dokładny układ kontroli, podwójny tryb pracy (aktywny i pasywny), błyskawiczne tempo działania, licznik pomiarów oraz szybki czas regeneracji. Każdy z testerów gwarantuje wygodną obsługę dzięki solidnej obudowie i opływowym kształtom. Dzięki zróżnicowanej ofercie sklepu design urządzenia i jego funkcjonalność możesz dopasować w zależności od Twoich upodobań. Dużym atutem wybranych alkomatów są ich dodatkowe funkcje takie jak: oświetlenie twarzy badanej osoby, możliwość zmiany czasu wdmuchiwania powietrza, wyświetlacz LCD, dwujęzyczne menu czy dodatkowe alarmy dźwiękowe.

  Jeśli zależy Ci na prawidłowych pomiarach i wysokiej jakości wykonania, warto postawić na alkomaty bezustnikowe ze sprawdzonego źródła. Wszystkie urządzenia Polskiego Centrum Kalibracji https://polskie-centrum-kalibracji.pl/ są okresowo skalowane i sprzedawane z certyfikatem wydawanym przez Główny Urząd Miar, który potwierdza wysoką wiarygodność pomiarów.

  5/5 - (1 vote)
  Poprzedni artykułDracula
  Następny artykułBacardi Reserva
  Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!