Strona główna FELIETONY Materace w Głogowie – jaki model termoelastyczny będzie najwygodniejszy?

  Materace w Głogowie – jaki model termoelastyczny będzie najwygodniejszy?

  151
  0
  Rozmiar i twardość materaca - co warto wiedzieć?

  Zakup materaca do spania nie jest błahą sprawą. Czy ty również stoisz właśnie przed tym wyborem? Przeglądając dostępne materace w Głogowie – czy to online, czy w sklepach stacjonarnych – być może twoją uwagę przykuły modele termoelastyczne. Produkty te istnieją na rynku już do kilku lat i szybko zyskały szerokie grono wielbicieli. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać idealny model dla siebie!

  Miękki czy twardy – jaki materac wybrać?

  Dużo można by pisać o zaletach materacy termoelastycznych. Aby jednak wybrany przez ciebie materac w rzeczywistości zapewniał ci komfortowy i zdrowy sen, musi być dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Kluczowe znaczenie ma stopień twardości podłoża do spania. materace termoelastyczne występują w wersji miękkiej, średniej, twardej i bardzo twardej. Skąd możesz wiedzieć, który najlepiej sprawdzi się u ciebie? Weź pod uwagę swoją masę i budowę ciała. Osoby lżejsze i o drobnej posturze mogą sięgać po materace średnio twarde – H2. Natomiast użytkownicy o nieco większej wadze oraz ci, którzy preferują spanie na twardym podłożu, mogą wybierać spośród materacy o stopniu twardości H3 i H4. Warto zwrócić uwagę na model Hilding Rumba o optymalnej twardości i wysokiej sprężystości. Wkład tego materaca został wykonany z termoelastycznej pianki Visco, która reaguje na ciężar, pozycję i temperaturę ciała, przez co zapewnia wyjątkową wygodę w trakcie snu.

  miekki czy twardy jaki materac wybrac FELIETONY
  Materace Ruda Śląska – ile kosztuje dobry materac?

  Różne modele materacy termoelastycznych

  Każdy materac termoelastyczny jest zbudowany z innowacyjnej pianki, która dostosowuje się do temperatury ciała użytkownika. Dzięki temu ciało zyskuje odpowiednie podparcie, a mięśnie mogą dogłębnie regenerować się podczas nocnego wypoczynku. Jednak materace termoelastyczne dostępne na rynku mogą znacznie się od siebie różnić. Na przykład renomowany producent materacy Hilding ma w swojej ofercie wielofunkcyjne modele, które łączą w sobie kilka komponentów. W materacu Hilding Salsa zastosowano dwa rodzaje pianek – Visco i Flexifoam. W rezultacie materac odznacza się optymalną sprężystością, a przy tym pozostaje komfortowy w użytkowaniu. Przeglądając materace w Głogowie, sprawdź, jakie właściwości posiada każdy z modeli, który cię interesuje. Jeśli masz skłonności do uczuleń, wybierz materac termoelastyczny w antyalergicznym pokrowcu, który zapewnia dobrą wentylację wkładu. Lubisz elastyczne podłoża do spania i efekt delikatnego odbicia ciała od materaca? W takim wypadku strzałem w dziesiątkę może okazać się materac z połączenia pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej.

  Znajdź najlepszy rozmiar dla siebie!

  Ostatnią, ale wcale nie najmniej ważną kwestią, która ma wpływ na komfort twojego snu, jest rozmiar materaca. Ogólna zasada mówi, że jego długość powinna być co najmniej 15 centymetrów większa niż wzrost użytkownika. Większość materacy dostępnych na rynku ma długość 200 centymetrów. A jaka szerokość podłoża do spania jest odpowiednia? Dużo zależy od budowy twojego ciała i twoich preferencji. Przyjęło się, że minimalna szerokość materaca dla jednej osoby to 70 centymetrów, natomiast dla dwójki – 140 centymetrów. Jeśli jednak w trakcie snu lubisz mieć dużo przestrzeni, śmiało możesz wybrać szerszy model. Dla par, którym zależy na wyjątkowym komforcie, dobrym wyborem będzie materac termoelastyczny 200×200 centymetrów. Taka szerokość świetnie sprawdzi się również wtedy, gdy jeden z partnerów często zmienia pozycję snu lub w ciągu nocy wstaje do toalety. Duża ilość przestrzeni sprawi, że drugi użytkownik materaca będzie mógł cieszyć się nieprzerwanym snem.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!