Strona główna FELIETONY „Niemęskie” Top 5 w barze

  „Niemęskie” Top 5 w barze

  zawartość alkoholu

  cena

  pojemność

  261
  0
  niemeskie-top-5-w-barze
  niemeskie-top-5-w-barze

  Czy istnieje alkohol, który mężczyźni wstydzą się zamówić w miejscu publicznym?
  Najważniejszą, podstawową zasadą wszystkich męskich napojów jest to, że nie mogą być słodkie. Utarło się, że prawdziwy samiec pije piwo, whiskey z lodem, gin z tonikiem czy Jacka Danielsa z colą. Jakiego drinka lub cocktaila nie zamówiłby nigdy w klubie? Przeprowadziłam małą ankietę wśród swoich znajomych płci męskiej, a wyniki okazały się następujące:
  numer 1: Margarita, 2. Cosmopolitan, 3. Piña Colada, 4. białe wino, top 5 zamyka Long Island iced Tea.

  Margarita

  I to nie ze względu na typowo kobiecą nazwę tego cocktaila, ale przede wszystkim z powodu szklanki, w jakiej jest serwowana. Niektórzy Panowie po prostu mają problem z utrzymaniem tak cienkiej nóżki w dłoniach. Grozi to rozlaniem i podobno wygląda niezbyt męsko. Kiedy zamawiają Margaritę? Tylko i wyłącznie na wakacjach w Meksyku, w autentycznej lokalnej restauracji.

  Margarita wersja dla mężczyzn: tradycyjne shoty tequili w kieliszkach.

  Cosmopolitan

  Nie, nie i jeszcze raz nie, jest to coctail damski i niech tak zostanie. Kojarzy im się z serialem „Seks w wielkim mieście”, w dodatku podawany jest w kieliszku typu Martini.
  Możesz zawsze zrobić z niego wersję męską i np. zamiast wódki dodać rum, limonkę i podać w szklance od whiskey.

  Cosmopolitan wersja dla mężczyzn:

  wódka cytrynowa (40 ml) – u nas Rum
  likier Cointreau lub Triple Sec (15 ml)
  sok z limonki (15 ml)
  sok żurawinowy (30 ml)
  kostki lodu

  Piña Colada

  letni cocktail stworzony w Puerto Rico. Dowiaduję się, że jest za słodki, za owocowy i za bardzo ozdobiony parasolami i innymi damskimi rzeczami. Poza tym kojarzy im się z mlekiem. Mężczyzna przy barze pijący mleko? Nie.

  Kiedy facet może skusi się zamówić? Kiedy faktycznie jest w Puerto Rico (lub w jakimkolwiek innym tropikalnym miejscu), a coctail zrobiony jest z prawdziwego portorykańskiego rumu, z dodatkiem świeżych ananasów i kokosa..

  Białe wino

  Białe wino jest dla kobiet. Mężczyźni skuszą się ewentualnie na romantycznej kolacji z ukochaną w restauracji. Także podczas degustacji wina, na przykład na otwarciu galerii, w której wino jest za darmo. W ostateczności w domu teściowej, kiedy zaproponuje wino i nie wypada jej odmówić. Nie w klubie.

  Long Island Iced Tea

  Wódka, tequila, rum, gin, mieszanka likieru z odrobiną coca coli i limonki. Nie jestem pewna, dlaczego dużo głosów padło akurat na ten cocktail. Być może wielu uważa go za napój typowo damski, ze względu na nazwę, która kojarzona jest z herbatką. Jest to killer drink w 99% wypełniony alkoholem, o smaku mrożonej herbaty.
  Chciałabym móc zaproponować jego męską wersję, ale bardziej męskiego cocktaila chyba nie znam.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Please enter your name here