Strona główna FELIETONY „Niemęskie” Top 5 w barze

  „Niemęskie” Top 5 w barze

  444
  0
  niemeskie-top-5-w-barze
  niemeskie-top-5-w-barze

  Czy istnieje alkohol, który mężczyźni wstydzą się zamówić w miejscu publicznym?
  Najważniejszą, podstawową zasadą wszystkich męskich napojów jest to, że nie mogą być słodkie. Utarło się, że prawdziwy samiec pije piwo, whiskey z lodem, gin z tonikiem czy Jacka Danielsa z colą. Jakiego drinka lub cocktaila nie zamówiłby nigdy w klubie? Przeprowadziłam małą ankietę wśród swoich znajomych płci męskiej, a wyniki okazały się następujące:
  numer 1: Margarita, 2. Cosmopolitan, 3. Piña Colada, 4. białe wino, top 5 zamyka Long Island iced Tea.

  Margarita

  I to nie ze względu na typowo kobiecą nazwę tego cocktaila, ale przede wszystkim z powodu szklanki, w jakiej jest serwowana. Niektórzy Panowie po prostu mają problem z utrzymaniem tak cienkiej nóżki w dłoniach. Grozi to rozlaniem i podobno wygląda niezbyt męsko. Kiedy zamawiają Margaritę? Tylko i wyłącznie na wakacjach w Meksyku, w autentycznej lokalnej restauracji.

  Margarita wersja dla mężczyzn: tradycyjne shoty tequili w kieliszkach.

  Cosmopolitan

  Nie, nie i jeszcze raz nie, jest to coctail damski i niech tak zostanie. Kojarzy im się z serialem „Seks w wielkim mieście”, w dodatku podawany jest w kieliszku typu Martini.
  Możesz zawsze zrobić z niego wersję męską i np. zamiast wódki dodać rum, limonkę i podać w szklance od whiskey.

  Cosmopolitan wersja dla mężczyzn:

  wódka cytrynowa (40 ml) – u nas Rum
  likier Cointreau lub Triple Sec (15 ml)
  sok z limonki (15 ml)
  sok żurawinowy (30 ml)
  kostki lodu

  Piña Colada

  letni cocktail stworzony w Puerto Rico. Dowiaduję się, że jest za słodki, za owocowy i za bardzo ozdobiony parasolami i innymi damskimi rzeczami. Poza tym kojarzy im się z mlekiem. Mężczyzna przy barze pijący mleko? Nie.

  Kiedy facet może skusi się zamówić? Kiedy faktycznie jest w Puerto Rico (lub w jakimkolwiek innym tropikalnym miejscu), a coctail zrobiony jest z prawdziwego portorykańskiego rumu, z dodatkiem świeżych ananasów i kokosa..

  Białe wino

  Białe wino jest dla kobiet. Mężczyźni skuszą się ewentualnie na romantycznej kolacji z ukochaną w restauracji. Także podczas degustacji wina, na przykład na otwarciu galerii, w której wino jest za darmo. W ostateczności w domu teściowej, kiedy zaproponuje wino i nie wypada jej odmówić. Nie w klubie.

  Long Island Iced Tea

  Wódka, tequila, rum, gin, mieszanka likieru z odrobiną coca coli i limonki. Nie jestem pewna, dlaczego dużo głosów padło akurat na ten cocktail. Być może wielu uważa go za napój typowo damski, ze względu na nazwę, która kojarzona jest z herbatką. Jest to killer drink w 99% wypełniony alkoholem, o smaku mrożonej herbaty.
  Chciałabym móc zaproponować jego męską wersję, ale bardziej męskiego cocktaila chyba nie znam.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!