Strona główna FELIETONY Wina bezalkoholowe – co warto o nich wiedzieć?

  Wina bezalkoholowe – co warto o nich wiedzieć?

  46
  0
  ino-bezalkoholowe-co-warto-wiedziec

  Bezalkoholowe trunki ostatnimi czasy biją rekordy popularności. Można znaleźć je nie tylko na półce w sklepie, ale również w karcie menu w dobrej restauracji. Jednak wina bezalkoholowe spotykają się ze skrajnie różnymi opiniami — według niektórych osób nie mają one nic wspólnego z klasycznym winem, z kolei inne zdanie mają kobiety w ciąży lub ci, którzy z różnych względów nie mogą sięgać po alkohol. Co warto wiedzieć o bezalkoholowym winie?

  Jak powstają wina bezalkoholowe?

  Ten rodzaj trunku powstaje dokładnie w taki sam sposób jak tradycyjne wino — przechodzi przez ten sam proces fermentacji, jednak na samym końcu wytwarzania wina, poddawane jest ono dealkoholizacji, czyli usuwaniu alkoholu. Istnieją dwie metody, które pozwalają wyeliminować alkohol z trunku — jedną z nich jest ekstrakcja próżniowa. Polega ona na doprowadzeniu wina do wrzenia, dzięki czemu alkohol odparowuje, a trunek nie traci swoich wartości i smaku. Wino bezalkoholowe można również otrzymać za pomocą metody wirujących stożków, która wykorzystywana jest głównie na skalę przemysłową. Opiera się ona na tym, że wino poddawane jest działaniu siły odśrodkowej, wypierającej cząsteczki alkoholu, oddzielające je od reszty składników.

  Jeśli chcesz przekonać się o wyjątkowym smaku wina bezalkoholowego, wypróbuj znakomite trunki dostępne w ofercie sklepu online Schronisko Bukowina.

  obraz 1 4 FELIETONY

  Sprawdź na www.SchroniskoBukowina.pl

  Dlaczego warto sięgać po trunek bez procentów?

  Wina bezalkoholowe zasługują na uwagę nie tylko ze względu na wyrafinowany smak i aromat. Trunek pomimo procesu dealkoholizacji nie traci cennych substancji takich jak taniny, czy flawonoidy odpowiedzialne za jego walory smakowe oraz właściwości zdrowotne. Takie wino nie jest aż tak kaloryczne, jak to tradycyjne, dlatego też może być spożywane w rozsądnych ilościach przez diabetyków oraz osoby będące na diecie. Fakt, że wino nie zawiera alkoholu, sprawia, że wypijając butelkę takiego napoju, nie musimy martwić się o kaca i nie obciążamy swojej wątroby. Wino bezalkoholowe można łączyć z lekami i mogą po nie sięgać osoby z alergiami. Kto jeszcze może raczyć się tym napojem bez procentów? Kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią nie muszą już rezygnować z “imprezowego życia” i ze spokojem mogą wypić kieliszek bezalkoholowego wina. Kierowcy prowadzący pojazdy również mogą skusić się na lampkę szlachetnego trunku.

  Gdzie kupić dobre wino bezalkoholowe?

  Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z picia alkoholu. Wybór swój motywują oni zdrowym trybem życia, dbaniem o sylwetkę oraz złym samopoczuciem, które towarzyszy im następnego dnia po spożyciu procentów. Alternatywą dla nich stają wina bezalkoholowe, które zyskują w ostatnim czasie na sporej popularności. Gdzie zatem kupić trunek godny polecenia? Wysokiej jakości bezalkoholowe wina znajdziemy w sklepie internetowym Schronisko Bukowina. Trunki charakteryzują się wyrazistym aromatycznym smakiem i nie są sztucznym zastępnikiem tradycyjnego wina. Zachwycają piękną barwą oraz wyjątkowym bukietem, zachowując przy tym balans pomiędzy cukrem, a kwasowością. Warto się o tym przekonać na własnym podniebieniu!

  Zobacz artykuł o wódce bezalkoholowej

  Poprzedni artykułJ.P. Chenet
  Następny artykułWoodford
  maciekCK
  Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!