Strona główna FELIETONY Wino dla początkujących – jak nauczyć się pić wino? 

  Wino dla początkujących – jak nauczyć się pić wino? 

  146
  0

  Wino staje się u nas coraz bardziej popularnym trunkiem. Choć oczywiście nadal nam daleko do południa Europy, to odważniej i z większą ciekawością podchodzimy do wina. Nie tylko chcemy pić więcej dobrego wina, ale też pragniemy sami je tworzyć. Szczególnie południe naszego kraju może się poszczycić wzrastającą liczbą winiarni. Nie wszyscy czujemy się jednak pewnie, wybierając wino dla siebie. Najładniejsze etykiety i najwięcej reklamy mają u nas trunki niewiele z dobrym winem mające wspólnego. Nic zatem dziwnego, że początkujący mają wątpliwości. Czy picia wina można się nauczyć? Tak!

  Sięgaj po dostępną wiedzę i eksperymentuj

  Dzięki właściwym wskazówkom na temat wina możemy nabrać wprawy w rozpoznawaniu poszczególnych właściwości wina, nauczyć się jego degustacji, a co za tym idzie, dobierania go do naszych prawdziwych preferencji. Warto nauczyć się czuć wino wszystkimi zmysłami, a nie szybko wlewać je do gardła. Gdy skupimy się na jego zapachu, kolorze i spróbujemy kosztować go małymi łykami, okaże się, że odczuwamy bogactwo, które wcześniej było dla nas niedostępne. Jak zatem zacząć? Oczywiście pijąc wino! Ale nie wyłącznie z potrzeby wypicia czegoś mocniejszego, a powoli, małymi porcjami, a często. Nalewajmy sobie kieliszek do obiadu, stosujmy jako aperitif lud dodatek do deseru. Dzięki eksperymentom nauczymy się wyczuwać, jak wina grają nam w połączeniu z danym jedzeniem, i które odpowiadają nam bardziej, a które mniej.

  obraz 1 3 FELIETONY

  Zasady pomogą Ci wdrożyć się w temat, ale nie bój się ich łamać

  Warto na początku naszej przygody z winem oprzeć na podstawach dotyczących łączenia poszczególnych rodzajów wina i jedzenia, a także dobierania właściwego szkła. Czym jednak więcej na temat wina będziesz wiedzieć, tym częściej próbuj przełamywać schematy, są one bowiem wskazówką, a nie sztywną zasadą. Ogólnie rzecz ujmując, wina cięższe w smaku lepiej współgrają z cięższym i bardziej aromatycznym jedzeniem, dlatego tak smakuje nam czerwone wino wytrawne z wołowiną czy pikantnymi serami, a białe musujące z sałatkami. Jeśli jednak masz ochotę połączyć lekkie danie z kurczaka z winem czerwonym, są takie, które nadadzą się idealnie. W celu nabrania większej wprawy i doświadczenia zachęcamy do picia wina w trakcie podróży i przywożenia go do domu jako pamiątki, zwłaszcza gdy wybieramy się na południe Europy, ale nie tylko tam. Dobre wino robione jest wszędzie tam, gdzie pozwala na to klimat.

  Dobry sklep z winami w centrum Warszawy

  Jeśli masz wątpliwości co do zakupu odpowiedniego wina, warto wspomóc się fachową obsługą w fantastycznym miejscu, jakim jest Whisky and Wine Place – sklep z winami w Warszawie. Ogromna i różnorodna oferta pozwoli Ci poznać smaki trunków z całego świata, a doświadczona obsługa pomoże zgłębić tajniki i ciekawostki dotyczące win. Jeśli chodzi o godny zaufania sklep z winami Warszawa centrum to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Tam znajdziesz na pewno to, czego szukasz i z taką pomocą wyprawisz perfekcyjny obiad dla rodziny lub zaaranżujesz romantyczną i kompletną randkę z idealnie dobranym winem. Wino sprawdza się też doskonale jako elegancki podarunek dla bliskich.

  Twoja ocena

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!