Strona główna GIN Gin Lubuski

Gin Lubuski

822
17
UDOSTĘPNIJ
gin lubuski
Gin Lubuski
3.98 - 60 głos[y]

Polski Gin Lubuski konkurujący z powodzeniem z trunkami pochodzącymi przede wszystkim z Anglii.

38% zawartości alkoholu i bardzo wyrazisty smak jałowca, znacznie bardziej zaakcentowany niż w przypadku choćby Bombay Sapphire czy Seagrams. Występuje w kilku odmianach, tradycyjny, lime i cranberyy.

Niestety nie ma wielu konkurentów wśród polskich producentów a szkoda… Gin Lubuski dostępny jest praktycznie w każdej większej (jak i mniejszej) sieci w pojemnościach od 0,35 l oraz 0,75 l.

Alkohol produkowany jest nieprzerwanie od 1987 roku ze spirytusu zbożowego z wspomnianym już jałowcem oraz przyprawami. Producent oferuje też produkt przygotowany w proporcjach gotowy do picia w dwóch smakach, gin z tonikiem oraz gin z lime.

17 KOMENTARZE

 1. Gin Lubuski to produkt, z którego możemy być dumni. Wyrazisty smak i stosunkowo niska cena to zalety. Ja najbardziej lubię w klasycznym wydaniu z tonikiem i cytryną.

 2. @Zorba. Tak, masz rację, obecnie trunek produkuje Henkell w Toruniu. Kiedyś ten trunek był produkowany przez Lubuską Wytwórnię Wódek Gatunkowych w Zielonej Górze (później V&S Luksuowa w ZG).Gin Lubuski, skomponowali chemicy właśnie w Zielonej Górze. Niestety po prywatyzacji państwowego, szwedzkiego przedsiębiorstwa V&S przez Pernod-Ricard, koncern odsprzedał markę. Komisja Europejska zgłosiła wymóg sprzedaży marki, ponieważ francuski koncern kontroluje większość rynku ginu na obszarze UE. Zadziałały przepisy antymonopolowe. I tak oto gin lubuski z Zielonej Góry wyemigrował do Torunia.

 3. Tego zaprawianego aromatami bimbru nie można nazwać ginem! Zatęchły aromat i bardzo nieprzyjemny posmak, jakby tabletek, penicyliny…
  Dla mnie to nie tylko najgorszy gin, ale najgorszy alkohol jaki piłem. Niezdatny do spożycia.

 4. Gin lubuski jest boski !
  Piję z tonikiem i limonką.

  Jeden z lepszych ginów na rynku, a kilku już próbowałem, Lubuski niszczy konkurencję ceną 0.7 za ok. 30zł, i jakością za te trzy dychy jest naprawdę do wypicia. Po co płacić po 90 złotych za flaszkę jakiegoś wynalazku który często okazuje się gorszy w smaku od Lubusza.

  • Przesadziłeś w dwóch punktach. Konkurencja dla Lubuskiego to 40-50 zł za 0,7 l, w tym Gordon’s. No i teraz Lubuski stoi na półce z denaturatami lub środkami owadobójczymi.

 5. Oj, lubuski mnie nie smakuje. Smakuje jakby był doprawiany kalafonią. Niezrównany jest poznański Seagram`s Gin na licencji oryginalnego producenta, naprawdę świetny.

 6. Pijam od czasu do czasu Gin Lubuski i sobie go cenię, lubię ten cytrusowy aromat który nadaje mu ciekawego bukietu, owocowy a zarazem ziołowy. W swoim przedziale cenowym nie ma sobie równych.

 7. Lubię gin i wiele razy kupowałam Lubuski, ale już nie sięgnę po niego chyba nigdy więcej. Ostatnie dwie butelki, które kupiłam miały stęchły posmak, coś strasznego.
  Po pierwszej myślałam, że to jakaś jednorazowa wpadka produkcyjna, ale kolejny zakup potwierdził wielką klapę…
  Niestety, szkoda wielka, ale straciłam już zaufanie do marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here