Strona główna INNE Absynt

Absynt

548
4
UDOSTĘPNIJ
absynt
Czeski Absynt
Absynt
3.4 - 18 głos[y]

Absynt – Jest to jedenn z mocniejszych alkoholi, zawiera od 45% do nawet 72 %. Ponadto, dodatkowym wyróżnikiem jest jego intensywny smak spowodowany aromatem kwiatów i liści piołunu. Poza piołunem używana jest również mieszanka innych ziół – kopru włoskiego, melisy, hyzop oraz anyżu. Ze względu na swój wyjątkowo intensywny smak absynt zazwyczaj podaje się rozcieńczony zmrożoną wodą. Rzadko zdarza się, by pito ten alkohol na czysto. Jednak dzięki swoim walorom smakowym jest to alkohol, który bez względu na formę serwowania wyjątkowo często pojawia się na przyjęciach.

Absinth można zakupić m.in. w Czechach i większość osób znających się nieco na gatunkach alkoholi, od razu rozpozna jego charakterystyczną barwę. Przez długie lata nie był dopuszczany do sprzedaży, ponieważ twierdzono, że może wywoływać np. halucynacje. Obecnie znów wraca do łask, jednak jest trudno dostępny. Absinth Czech zawiera 70% alkoholu.

Warto tutaj wspomnieć o rytuałach picia absyntu. Jednym z najpopularniejszych jest ten związany z ogniem, a niezbędne do niego są poza samym alkoholem: specjalna łyżeczka oraz cukier. W pierwszej fazie nasypujemy cukier na łyżeczkę po czym przelewamy przez nią absynt, tak aby cukier przesiąkł alkoholem. Następnie podpalamy go i czekamy aż ogień samoczynnie zgaśnie. Potem przelewamy delikatnie łyżeczkę z cukrem wodą i wypijamy natychmiast. Niektórych taka mieszanka powala od razu.

4 KOMENTARZE

    • Dzięki za zwrócenie uwagi, błąd poprawiony. Byki czasami się zdarzają co wynika z faktu, że każdy może się zarejestrować i napisać swoją recenzje. Powinniśmy to jednak wychwycić.

  1. pamiętam jak kiedyś szłem na weselicho i para młoda poprosiła o prezent w formie alkoholu, najlepiej z wyższej półki i wtedy latałem za Zieloną Wróżką po internetach i takie tam aż w końcu qmpel sprowadził z Czech. od weselicha minęło już chyba 4 lata, a podobno para młoda jeszcze absynta nie spróbowała bo Cytuję: Boją się 😀

  2. Niestety nie zgodzę się z opisem, miałem okazję wypić absynt, jako że my Polacy jesteśmy tacy odważni oczywiście czysty, smak? niedobry, poczułem się jakbym wypił płyn do płukania ust wymieszany z pastą do zębów, jako smak sam w sobie nie był aż tak straszny, jednak kiedy oczekuje się smaku alkoholu a dostaje się pastę do zębów człowiek czuje lekkie zawiedzenie. Osobiście dałbym 1/5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here