Strona główna KONIAK LANDY

LANDY

zawartość alkoholu

cena

pojemność

858
1

Koniak francuski Landy to propozycja od firmy Cognat Ferrand powstałej w 1989 roku. Firma produkuje trzy typy Landy-koniaków; flagowym produktem jest Cognac Landy Désir, którego butelka nawiązuje do torsu kobiety.

Koniak od marki Ferrard produkowany jest w poszanowaniu tradycyjnych metod destylacji, które zakładają m.in. że finalny produkt ma być idealnym reprezentantem Charente (Charente to rodzinna plantacja winorośli i miejsce produkcji tego koniaku). Symbolem koniaku jest chart, który ma nawiązywać do francuskiej arystokracji, m.in. król Franciszek I był wielkim ich fanem.

Zgodnie z danymi na etykiecie, Landy produkowany jest według starej i niezmienionej tradycji bez użycia nowoczesnych technik produkcji masowej. To ma sprawić, że smak tego koniaku jest zachwycający – skład to między innymi skórki pomarańczy, nuty dębiny, suszone kwiaty czy wanilia.

Koniak został wyróżniony wieloma nagrodami, m.in. w 2011 roku w Konkursie Alkoholi Świata w San Francisco.

Landy Cognac jest obecnie znany w ponad 40 krajach na świecie.

Pojemność 0,7 l. Zawartość alkoholu 40%. Cena za alkohol oscyluje w granicach 30 euro za młode koniaki wzwyż. Idealnie smakuje z kostkami lodu.

2.8/5 - (9 votes)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj