Strona główna LIKIER Campari

Campari

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

2214
0

Campari to słynny włoski likier o jakże charakterystycznej barwie i równie specyficznym smaku. Swoją nazwę zawdzięcza twórcy receptury, a był nim niejaki Gaspar Campari. To on w latach 1862-1867 opracował recepturę, która do dziś jest  wykorzystywana przy produkcji klasycznego Campari i jednocześnie dość pilnie strzeżona. Wiadomo, że w Campari mamy ponad sześćdziesiąt składników naturalnych takich, jak zioła, skórki owocowe czy przyprawy. Na pewno rabarbar, żen-szeń, chinina i skórka pomarańczy są obecne, a wyjątkowy kolor otrzymuje się z jednego gatunku mszycy, zwanej koszenilą (oczywiście jedynie w oryginalnych Campari używa się tego naturalnego barwnika).

Campari ma bardzo specyficzny smak. Jest po prostu gorzki i nie każdemu ten smak podchodzi. Najczęściej jest pite z lodem, wodą gazowaną, a także z sokiem pomarańczowym.

Jeżeli ktoś lubi goryczkę, to na pewno Campari będzie świetnym wyborem, ale dla osób preferujących słodkie smaki, ten likier może się okazać zbyt gorzki. Warto o tym pamiętać, kiedy przygotowuje się drinki dla gości.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!