Strona główna LIKIER Cytrynówka Rajska cytryna z limonką

Cytrynówka Rajska cytryna z limonką

Zawartość alkoholu 30%

7822
1
Cytrynówka RAJSKA-cytryna-z-limonką
Cytrynówka RAJSKA-cytryna-z-limonką

Miałem mały problem, jak zakwalifikować ten trunek: z jednej strony brak ustawowych 40%, co uniemożliwia według ustawy nazwanie napoju wódką, z drugiej jest za mocny na typowy likier, który mazazwyczaj ok 15%.

Nie sposób też ustrzec się porównań z jedynie słuszną domową cytrynówką, choć z założenia jest to zupełnie inny napój. Na czym więc polegają różnice?

Wygląd Cytrynówka Rajska cytryna z limonką:

  • Jasny, żółtawy. Dla przypomnienia, tak wygląda cytrynówka wg naszego przepisu:

Pyszna Domowa Cytrynowka

Zapach:

  • dość intensywny, słodkawy, sztuczny

Smak:

  • słodki, nie angażujący, cytrynowy

Podsumowanie:

Cytrynówka Rajska Cytryna to nie jest trunek dla smakoszy. To nie jest nawet likier owocowy, to szybki sposób, aby w nieangażujący sposób wprowadzić w krew jak najszybciej wystarczająca ilość alkoholu, jakkolwiek źle to brzmi. W przypadku likierów czy wódek owocowych istnieje duża konkurencja, w moim osobistym odczuciu Rajska Cytryna nie zdobędzie wielkiego poklasku. Zakupione w sklepie Lidl.

3.7/5 - (36 votes)
Poprzedni artykułViva la Wita!
Następny artykułGrand Macnish Blended Scotch Whisky
Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

1 KOMENTARZ

  1. a moim zdaniem jest zdecydowanie smaczniejsza niż np lubelska cytrynówka. Fakt, jest to trunek do miarę szybko wprowadzenia się w przyjemny stan, ale czy każda smakowa za 25 zł nie służy właśnie do tego? 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!