Strona główna LIKIER Goldwasser Liqueur Danzig 22 Karat

Goldwasser Liqueur Danzig 22 Karat

5992
0

Goldwasser Liqueur Danzig 22 Karat to mocny likier oparty o zioła i korzenne przyprawy, jak kardamon, kolendra, jałowiec, cynamon, goździki, lawenda, anyż. Co ciekawe, ma polskie korzenie, ponieważ od XVI wieku wytwarzany był zgodnie z pomysłem i recepturą (ona zakładała użycie 20 ziół) Ambrożego Vermoolena, imigranta z Holandii, w mieście Gdańsk. Obecnie produkowany jest w Niemczech jako Goldwasser Danziger i o takiej nazwie znajdziemy go w sklepach. Możemy go również zakupić w gdańskiej restauracji Goldwasser, dla której produkcja trunku odbywa się na specjalne zamówienie.

Goldwasser wyróżnia się dodatkiem 22-karatowego złota w postaci płatków, które swobodnie przemieszczają się w butelce na wzór szklanych kul z płatkami śniegu w środku. I to niewątpliwie przyciąga największą uwagę.

Jak smakuje? 

Jest to znakomity likier, który osobiście mi zasmakował. Wprawdzie piłam go tylko raz, ale ciężko mi go przyrównać do smaków innych likierów. Wiem jedno – naprawdę czuć specyficzną mieszankę ziół i przypraw, szczególnie wyczuwałam goździki oraz jałowiec, więc likier miał troszkę podkręcony „orientalny” smak.

Od razu też chcę uspokoić – zawieszone płatki złota w żaden sposób nie przeszkadzają w konsumpcji i nie powodują uszczerbku na zdrowiu. Nie ma podobno też pozytywnego oddziaływania na ludzki organizm, ale na próżność już tak – wszak złoto jest symbolem luksusu i tylko naprawdę bogaci ludzie mogą sobie pozwolić na jedzenie złota. 🙂

Ciekawostka: Za Goldwasserem przepadał m.in. Piotr I (car Rosji), Ludwik XIV (król Francji), Katarzyna Wielka (caryca Rosji).

3.6/5 - (34 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!