Strona główna LIKIER Kukułka

Kukułka

Zawartość alkoholu

10649
4

Kukułka to likier dostępny w Biedronce w cenie ok. 20 zł. Z tej samej serii mamy Krówkę, czyli likier tofii, ale ja zdecydowałam się na kukułkówkę, ponieważ sama robię domową, chciałam więc sprawdzić, która jest lepsza. Nikogo chyba nie zaskoczy, jak od razu napiszę, że moja pyszniejsza, wiadomo.

Likier Kukułka ma 32% alkoholu, producentem jest Akwawit – Polmos SA.

Barwa miedziano-złota, konsystencja wodnista. A jak w smaku? Czuć te kukułki. Nie jest to jednak aromat intensywny, ktoś może to przyrównać do posmaku wanilii czy tofii. Wyraźna jest słodycz, na szczęście nie jest aż tak gryząca i wstrętna, więc te dwa kieliszki można spokojnie wypić. Wyraźne wyczuwalny jest alkohol, który drażni nos, a potem rozgrzewa gardło. Jeden łyk właściwie i można już zyskać alkoholowe rumieńce.

Czy dobre? Tak, ale jest to średniak, czuć jakiś aromacik, ale z przewagą wódki i cukru; można nawet określić, że jest to bardziej smakowa wódka niż aromatyczny likier. Za tę cenę jak najbardziej można kupić do cmokania. Polecam jednak zrobić własną domową kukułkówkę, która przypomina bardziej likier czekoladowy, ale w smaku te kukułki są tak intensywne, że można likier pić i pić, a potem tylko z zaskoczeniem odnotować, że się trochę tego likieru i siebie upiło. Przepis na kukułkówkę tutaj

likier kukulka
Kukułka z Biedronki
kukulkowka
Likier Kukułka
kukulkowka
Kukułkówka
3.6/5 - (19 votes)

4 KOMENTARZE

  • Już prowadzi 🙂 Cytuję:

   “Kukułkówkę zrobiłam w ten sam sposób, jak robi się wódkę z cukierkami ice, tj.:

   3 opakowania Kukułek (360 g razem) roztrzaskałam młotkiem i potem wrzuciłam do letniej wody (1 szklanka), żeby się rozpuściły, od czasu do czasu delikatnie podgrzewając i mieszając.

   W oryginalnym przepisie jest tak, że roztrzaskane kukułki wsypuje się do butelki z wódką i wstrząsa przez 3 dni aż do ich rozpuszczenia – ja ten proces chciałam przyspieszyć, może pozbyłam się w ten sposób charakterystycznej nuty alkoholowej z cukierków, ale przecież i tak one idą potem do wódki, więc nie jest się stratnym.

   Masę z rozpuszczonych cukierków połączyłam z 0,7 l czystej wódki, potem to podzieliłam na 2 partie – do jednej partii wlałam odrobinę mleka zagęszczonego, uzyskując likier; druga partia poszła tak, jak była, bez żadnych dodatków. Miażdżąca pyyyychoootaaaaaa!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!