Strona główna LIKIER Sheridan’s Berries

Sheridan’s Berries

10349
0

Sheridan’s Berries to owocowy odpowiednik likieru pochodzącego z Irlandii, który kojarzy się głównie ze smakiem kawy i śmietanki. Tutaj mamy do czynienia, owszem, ze śmietanką, ale w parze z jagodami.

Ta edycja limitowana Sheridan’a to smaczne połączenie dwóch składników: naturalny i gęsty likier jagodowy, którego bazą jest oryginalna irlandzka whisky, idealnie uzupełnia się z likierem waniliowym, czyli charakterystyczną kremową śmietanką.

Niewątpliwie Sheridan Jagodowy to likier typowo kobiecy, ponieważ panowie prędzej sięgną po mocną whisky niż taki deserowy trunek, przypominający serek homogenizowany. 😉 Szczególnie, że tutaj mamy ledwo 15,5% alkoholu, a tym już niespecjalnie idzie się rozgrzać w zimowy wieczór. Co nie zmienia faktu, że jest to bardzo pyszna kompozycja, chociaż droga – cena za Sheridan’s Berries to około 60 zł za pół litra… W moim barku więc trochę postoi, ponieważ będę sięgać po niego od czasu do czasu, dla umilenia wieczoru, aby tak luksusową cenę i trunek odpowiednio luksusowo potraktować.

Aby w pełni docenić smak, najlepiej wlewać likier w proporcjach, które widoczne są w butelce. Tam 1/3 to pyszna śmietanka z waniliowym posmakiem oraz 2/3 słodki syrop jagodowy. Można do szklanki dorzucić kostki lodu.

Poczytaj również: Sheridan’s Coffee Layered

4/5 - (30 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!