Strona główna PIWO Chytra Baba z Radomia

Chytra Baba z Radomia

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

1127
0

Chytra Baba z Radomia od browaru Pivovaria z Radomia to niefiltrowane American Pale Ale (APA), które nazwą nawiązuje do dość znanego wydarzenia w Radomiu i przez to gra od razu z naszą wyobraźnią – w końcu małe browary uwielbiają przyciągać nas chwytliwymi nazwami, które z czymś nam się kojarzą lub są kontrowersyjne czy zastanawiające. Niekoniecznie jednak nazwy są adekwatne do „treści” butelki… Tutaj ta nazwa ma nas skłonić do szybkiego zwinięcia piwa z półki sklepowej, niczym tytułowa baba.

Osobiście dla mnie piwo było bardzo przyjemne. Popijałem je do ostrego meksykańskiego burgera i w tej roli sprawdził się wyśmienicie. Nie czuć było żadnych stęchłych skarpetek czy metaliczności.

Jednak jest to dość słabe APA. Czuć goryczkę, chociaż nieprzytłaczającą, a amerykańskie chmiele są wyczuwalne w sposób dość zbalanasowany (nie uderzają chamską gorzkością, ale zabrakło mi ich mocnej „trawy”). W pierwszym odczuciu miałem jednak wrażenie, że piwo nie jest intensywne – bardziej wodniste i może dlatego tak dobrze służyło jako zapijacz do palącego burgera.

Moja ocena 3.5/5, czyli średniak, który może towarzyszyć przy ostrych czy słonych daniach, ale jako piwo samo w sobie nie zachwyci.

Skład: słody: Pileneński, Pszeniczny, Pale Ale, Monachijski, Chmiel: Magnum, Cascade, Citra, Simcoe, Sybilla, drożdże, woda.
0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!