Strona główna PIWO Great Heck Black Jesus

Great Heck Black Jesus

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

301
2

Great Heck Black Jesus (Czarny Jezus) to zwycięzca Selby Beer Festival 2013. Piwo czarne jak węgiel, w stylu India Pale Ale (IPA), uwarzane z biblijnego amerykańskiego chmielu z dodatkiem niemieckiego palonego słodu.

Piwo posiada głęboką czarną barwę, która znaczona jest subtelnymi rubinowymi przebłyskami. Nie pieni się zbyt mocno – beżowa piana szybko osiada.

Czarny Jezus jest idealny dla osób ceniących głęboki smak ciemnych piw, które na pewno w tym piwie wyłapią posmak karmelu, czekolady i kawy, by ostatecznie rozkoszować się potęgującą gorzką goryczką , która utrzymuje się długo na języku. Piwo wytwarzane jest w malej wiosce w hrabstwie North Yorkshire w Anglii. Alkohol 6,5%.

black jesus black imperial
Black Jesus vs Black Imperial

 

black-jesus

Black Jesus
0/5 (0 Reviews)

2 KOMENTARZE

  1. Piwo samo w sobie nie jest aż tak bardzo intensywne – na pewno nie zamula swoją chmielowością, raczej ma słaby posmak palonego słodu, wykończenie gorzkie. Niekiedy miałam wrażenie, że czuć tam posmak jabłek (a właściwie kwaskowatego cydru; inna osoba wyczuła cytrusy), co świadczy o tym, że smak jest bardziej skomplikowany. Generalnie oceniam 5/5, bo miło się zaskoczyłam. Nie jest to piwo, które pije się na raz, a którym powinno się rozkoszować, by wyłapać wszystkie te smakowe niuanse 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!