Strona główna PIWO Konstancin IPA

Konstancin IPA

541
0

zawartość alkoholu:

pojemność:

cena:

Konstancin India Pale Ale to piwo, które ma charakteryzować się wyraźnym chmielowym aromatem, nutami owocowymi i przyjemną długą goryczką. Jest to druga propozycja piwa z edycji limitowanej (te pojawiać się mają co kwartał) – pierwszą był Konstancin Stout. Warzone w Browarze Gontyniec S.A w Kamionce (województwo wielkopolskie).

Piwo jest słodkawe – w aromacie czuć słodki karmel z delikatnie zarysowanymi owocami tropikalnymi, w smaku również jest to odczuwalne, ale dochodzi lekki żywiczny posmak oraz średnia, chociaż ulotna, goryczka. Ta słodkość jednak nie jest tak męcząca, jak w przypadku innych piw, może przez fakt, że przy dłuższym popijaniu, ostatecznie ta “karmelkowość” staje się mniej wyrazista, a samo piwo nabiera małej goryczy, co w efekcie przekłada się na dość dobry balans smaków. Alkohol jest wyczuwalny, ale stanowi jedynie tło, nie narzuca się specjalnie.

Jak dla mnie piwo całkiem w porządku, może bez wyraźnych i powalających aromatów, ale ważne jest, że nie zamula i dość przyjemnie się je pije. Moja ocena: 4/5.

Skład: woda, słody (Pale Ale, monachijski, karmelowy jasny, pszeniczny), chmiele (Citra, Mosaic, Chinook), drożdże.

Alkohol 6,2%, ekstrakt 16,5.

Konstancin ipa

piwo konstancin ipa

Konstancin Indian Pale Ale

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here