Strona główna PIWO Leżajsk Pełne

Leżajsk Pełne

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

1613
0

Leżajsk Pełne produkowane jest przez Browar Leżajsk (Grupa Żywiec). Zawiera 5,5% alkoholu i 12% ekstraktu. Jak dla mnie, jest to dobre klasyczne i poprawne piwo, które warto zamówić, jeśli do wyboru ma się je i np. Tyskie, Żywiec czy Lecha.

Piwo Leżajsk lubię za to, że jest lekkie, dobrze pijalne i ma wyczuwalną goryczkę. Wyczuć można również zbożową słodowość.

Mam jeden lokal, gdzie zamawiam tylko Leżajsk (wyboru innego nie ma) i zauważyłam, że piwo potrafi różnić się smakiem. Mam wrażenie, że jego jakość trochę spadła, to jest nie raz wyczuwałam dziwną metaliczność i blisko było Leżajskiemu do znienawidzonego przeze mnie Żywca, którym potrafię się nawet zatruć. Jednak nie poddaję się i za każdym razem daję mu szansę. Raz jest gorzej, a raz lepiej.

Śmiało można ocenić Leżajsk jako typowe koncernowe piwo, zatem nie ma co się spodziewać jakiś nieziemskich doznań, prędzej należy nastawić się na to, że piwo w różnych okresach czasu czy w różnych miejscach może się różnić aromatem.

Warto wiedzieć: W czerwcu 2015 roku do mediów dotarła wiadomość, że Browar Leżajsk może zostać zlikwidowany. W tym browarze produkowany jest właśnie Leżajsk oraz piwo Tatra. Władze gminy zapowiadały jednak, że będą walczyć o utrzymanie browaru, który jest ich wizytówką. Pojawiły się nawet środki na inwestycje, zatem browar działa nadal.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!