Strona główna PIWO Namysłów Ciemne typu Irlandzkiego

Namysłów Ciemne typu Irlandzkiego

Zawartość alkoholu

1038
0

Byłam bardzo ciekawa, jak smakuje i prezentuje się to piwo. Mimo że nie mieszkam już w Dublinie to ciągle mam sentyment do wszystkiego, co kojarzy się z tym miejscem. Namysłów Ciemne typu Irlandzkiego to czwarte piwo uwarzone w serii Namysłów. Na rynku pojawiło się w 2016 roku.

Irish Dark Ale to ciemne, pełne piwo uwarzone z 5 słodów: monachijskiego, pilzneńskiego, melanoidynowego, czekoladowego i karmelowego. Ma wyjątkowo łagodny smak z lekko wyczuwalnym chmielowym aromatem. Jak na ciemne piwo nie jest mocne i nie ma dużej zawartości alkoholu, więc pije się je całkiem przyjemnie.

Etykieta

Dużym atutem tego piwa jest jego wygląd. Ciekawa etykieta w barwach zielono brązowych, a na niej zielona czapka Leprechauna z koniczyną – najbardziej znany symbol zielonej wyspy.
Skład z etykiety to woda, słody jęczmienne, chmiel.
Widać, że opakowanie dopracowane jest pod każdym względem, zaczynając od kapsla przez butelkę z wytłoczeniami po naklejkę wyglądającą jak herb.

Barwa

Głęboko brunatno-miedziana z wybijającymi się czerwonymi refleksami widocznymi pod światło.

Aromat

W zapachu słodowe, lekko chmielowe, wyczuć można także czekoladę i kawę. Aromat bardzo przyjemny.

Piana

Gruba, kremowa w kolorze beżu, lekko się dziurawi. W szklance uniosła się do poziomu trzech palców i opadła po kilku minutach oblepiając brzegi.

Smak

Łagodny z lekką goryczką, niezbyt słodki. Na początku czuć słody, później delikatnie gorzką czekoladę, a na końcu kwaskową goryczkę. Alkohol nie jest bardzo wyczuwalny. Goryczka lekko owocowa.

Doznania

Bardzo dobre piwo, wszystko idealnie zbalansowane. Jestem pod wrażeniem, nie oczekiwałam, że mi tak posmakuje. Mogłoby być mniej wodniste, ale ogólnie jest pijalne.

Podsumowanie

To ciemne piwo pasteryzowane o zawartości alkoholu 4,7% dostępne jest w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l. Warzone jest metodą górnej fermentacji, która przebiega w tradycyjnych otwartych kadziach fermentacyjnych.

Reasumując, jest to niedrogie piwko w stylu Irish Dark Ale o ciekawym smaku i z ładną butelką. Nie jest ciężkie i można się nim cieszyć bez przesadnej intensywności oraz dużej zawartości alkoholu.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!