Strona główna PIWO Opat Cannabis

Opat Cannabis

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

9966
0

Olivětínský Opat Cannabis to czeskie piwo zakupione przeze mnie w lokalnym monopolowym w cenie 3,59 zł. Nie spodziewałam się po nim niczego ciekawego – miała to być ciekawostka wieczoru, bo w końcu piwo zawiera ekstrakt z konopi oraz kardamon. I tą ciekawostką rzeczywiście było, ponieważ przyjemnie zaskoczyło.

Po otwarciu, fakt, uderzył zapach mokrego futra, mimo że sięgałam po piwa z końca kolejki, czyli te niewystawione na działanie światła. Ale szybko ten zapach uciekł i odnotowałam przyjemne aromaty kwiatowe i cytrusowe oraz – niestety – lekką metaliczność (sprawdzenie na nadgarstku wykazało lekką woń żelaza). Wzięłam pierwszy łyk i pierwsze co to właśnie metaliczność uderzyła, ale zaraz potem przyszedł przyjemny posmaczek świadczący o tym, że nie jest to tylko piwo. Wyczuwalne są dodatki, czyli na pewno jest delikatna nuta kardamonu i charakterystyczny posmak łąkowej trawy i ziół (ekhm…).

Piwo Opat Cannabis o dziwo jest piwem przyjemnym, szybko pijalnym i orzeźwiającym. Dzięki dodatkom ma posmak, który jedni mogą przyrównać np. do Somersby z czarnym bzem, ale nie jest to piwo z sokiem, oj, nie – te dodatki są tylko podbiciem, bo jednak goryczka piwna jest wyczuwalna, jak i na języku pozostaje lekka kwasota. Jest właściwie takie kwiatowe, ale na pewno sympatycy chmielu odnotują i jego obecność.

Moja ocena 4/5. Dobre orzeźwiające i lekkie piwo.

Piwo Opat produkowane jest przez Pivovar Broumov w mieście Broumov, uchodzący za jeden z najstarszych browarów w Środkowej Europie.

Opat Cannabis Olivetinsky
Opat Cannabis Olivetinsky
0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!