Strona główna PIWO Piast Wrocławski

Piast Wrocławski

zawartość alkoholu

cena

pojemność

2665
0
Piwo Piast Wrocławski
Piwo Piast Wrocławski

Piast Wrocławski reklamowane jest jako duma Dolnego Śląska. Piwo, które wcześniej produkował nieistniejący już browar we Wrocławiu, teraz jest wypuszczane przez grupę Carlsberg.

Łagodny i klasyczny lager, charakteryzujący jasnozłotą barwą i klarownością z szybko opadającą pianą i lekkim nagazowaniem. W smaku wyczuwalny chmiel i goryczka, ale piwo jest też kwaskowate i pozostawia na języku jakąś cierpkość, którą ciężko zaklasyfikować – pierwsze skojarzenie to jakiś słód, który potem kwaśnieje, ale taki słód jakby deserowy, jednak nuta była na tyle ulatująca, że ciężko ją opisać i mieć pewność, czy aby czasem nie była tylko złudzeniem.

Piwo w ostatecznym rozrachunku zyskuje ocenę 4/5, bo przyjemnie się je piło, a z każdym łykiem stawało coraz głębsze, a goryczka wyraźniejsza. Nawet przy drugiej butelce nie zniechęciło do siebie, ale może to wina tego, że było pite na kaca 🙂  Na pewno będzie idealne jako orzeźwienie w upalne lato.

Piast z Wrocławia zdobył wiele nagród, w tym Laur Konsumenta 2008 czy złoty medal podczas konkursu Monde Selection w Brukseli w latach 2009 i 2010.

Zawiera 5,5% alkoholu, ekstrakt 11,5%. Pasteryzowane.

Warto wiedzieć: Browar Piastowski we Wrocławiu działał od 1872 do 2004 roku i warzył między innymi takie piwa, jak Piast Mocne, Wrocławski Full, Magnat, Magnum.

piwo piast wrocławski
Piwo Piast Wrocławski
Piwo Piast Wrocławski
Piwo Piast Wrocławski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here