Strona główna PIWO Piast Wrocławski

Piast Wrocławski

3579
0
Piwo Piast Wrocławski
Piwo Piast Wrocławski

Piast Wrocławski reklamowane jest jako duma Dolnego Śląska. Piwo, które wcześniej produkował nieistniejący już browar we Wrocławiu, teraz jest wypuszczane przez grupę Carlsberg.

Łagodny i klasyczny lager, charakteryzujący jasnozłotą barwą i klarownością z szybko opadającą pianą i lekkim nagazowaniem. W smaku wyczuwalny chmiel i goryczka, ale piwo jest też kwaskowate i pozostawia na języku jakąś cierpkość, którą ciężko zaklasyfikować – pierwsze skojarzenie to jakiś słód, który potem kwaśnieje, ale taki słód jakby deserowy, jednak nuta była na tyle ulatująca, że ciężko ją opisać i mieć pewność, czy aby czasem nie była tylko złudzeniem.

Piwo w ostatecznym rozrachunku zyskuje ocenę 4/5, bo przyjemnie się je piło, a z każdym łykiem stawało coraz głębsze, a goryczka wyraźniejsza. Nawet przy drugiej butelce nie zniechęciło do siebie, ale może to wina tego, że było pite na kaca 🙂  Na pewno będzie idealne jako orzeźwienie w upalne lato.

Piast z Wrocławia zdobył wiele nagród, w tym Laur Konsumenta 2008 czy złoty medal podczas konkursu Monde Selection w Brukseli w latach 2009 i 2010.

Zawiera 5,5% alkoholu, ekstrakt 11,5%. Pasteryzowane.

Warto wiedzieć: Browar Piastowski we Wrocławiu działał od 1872 do 2004 roku i warzył między innymi takie piwa, jak Piast Mocne, Wrocławski Full, Magnat, Magnum.

piwo piast wrocławski
Piwo Piast Wrocławski
Piwo Piast Wrocławski
Piwo Piast Wrocławski
4.1/5 - (23 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!