Strona główna PIWO Pilsweizer Szwejkowe

Pilsweizer Szwejkowe

zawartość alkoholu

cena

pojemność

681
3

Pilsweizer Švejkove czy Szwejkowe zakupiłam w lokalnym osiedlowym sklepie. Nie będę się długo rozwodzić nad tym piwem, skupię się nad konkretami.

Zapach: Przede wszystkim słód, skojarzenie z ciepłym chlebkiem, bez metaliczności czy tzw. skunksa charakterystycznego dla piw w zielonych butelkach, które były źle przechowywane.

Smak: Dominuje właśnie słodowość, jest odczuwalny lekki trawiasty chmiel, ale w smaku ewidentnie piwo jest słodkie i zbożowe. Goryczka jest mała, ledwo wyczuwalna na końcówce.

O pianie właściwie nie ma co pisać, bo prawie jej nie było. Generalnie piwo oceniam na smaczne, ale należy wziąć pod uwagę, że jest słodkawe i mało w nim gorzkości. Na plus prosta etykieta z tytułowym szwejkiem, trzymającym kufel spienionego piwa, chociaż doskonale wiem, że nie trzyma na pewno “swojego” piwa, bo to tak pieniące się nie jest.

Alkohol 6,8%. Browar Grybowo. Moja ocena 3/5, bo to jednak średniej jakości piwo.

3.9/5 - (7 votes)

3 KOMENTARZE

  1. Lubię piwka tego browaru. Szwejkowe kiedyś piłem i mi smakowała, ja bym dał 4/5 🙂 Ale, ale – najlepsze z Pilsweizera moim zdaniem to Femme Fatale I ostatnio pojawiło się Andy’s ESB – oba jak dla mnie super.

  2. Trzeba zwrócić uwagę na moc tego piwa. 6,8%. Przy tej mocy piwa na ogół są słodkie i ciężkie, a to piwo wyróżnia się w swojej kategorii pozytywnie stosunkowo delikatnym smakiem i delikatną goryczką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here