Strona główna PIWO Polski Chmiel

Polski Chmiel

zawartość alkoholu

cena

pojemność

528
1

Alter Beer Polski Chmiel to propozycja dla tych, którzy mają już dość owocowych czy deserowych piw i chcą zasmakować w zwyczajnym (męskim wręcz) pilsnerze o intensywnym chmielowym aromacie.

Polski Chmiel posiada jasnozłotą i przejrzystą barwę. Po nalaniu do szklanki szybko tworzy się wysoka piana, która naznaczona jest pęcherzykami, ale też szybko zanika, pozostawiając ślady na ściance. Aromat chmielu jest intensywny. Z początku czuć słodycz (piwo zawiera słód jęczmienny), ale to właśnie chmiel dominuje i w końcu zamęcza kubki smakowe.

Przy otwarciu butelki w nos bucha dość nieprzyjemny aromat, lekko metaliczny, który może się kojarzyć z tanimi piwami dostępnymi w dyskontach spożywczych (znacie ten zapach piwa, który niektórzy określają wonią nieświeżej skarpetki? właśnie o coś takiego chodzi). Po zasmakowaniu piwa nie jest wcale lepiej. Można wypić do końca i ze smakiem, pod warunkiem, że gustuje się w tego rodzaju piwach, lubi się goryczkę i ziołowy smak chmielu. Dodajmy do tego jeszcze twardość charakteru, bo nie jest to piwo dla mięczaków, którzy zrezygnują po dwóch łykach.

Producentem Polskiego Chmielu jest browar Sulimar z Piotrkowa Trybunalskiego. Dostępne jest w sieci sklepów Żabka.

Piwo dolnej fermentacji. Alkohol 5,0%. Ekstrakt 12%.

Ciekawostka: Etykieta wizualnie jest bardzo podobna do serii AleBrowar. Stojąc przy półce sklepowej, nieroztropnie można się pomylić i wziąć nie ten browar, który się chce.

Polski Chmiel
Polski Chmiel

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here