Strona główna PIWO Quinta de Marrocos Porto Tawny

Quinta de Marrocos Porto Tawny

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

665
0

Quinta de Marrocos Porto Tawny jest dość znanym i nagradzanym winem. W 2002 roku na Światowym Konkursie Winiarskim w Brukseli zdobyło złoty medal, więc wybór tego porto raczej nie jest zbyt ryzykowne. A porto to po prostu wzmacniane wino produkowane w Portugalii.

Quinta de Marrocos jest to Porto Tawny (czyli ogorzałe), co oznacza, że jest dłużej leżakowane w beczkach dębowych od Ruby, dzięki czemu nabiera więcej wytrawności oraz wspaniałych nut waniliowych i korzennych. Beczki wykorzystywane do leżakowania Tawny muszą być przechowywane minimum trzy lata, a najczęściej jest to od trzech do pięciu lat. Porto Tawny jest kupażem trzech odmian winorośli Tinta Barroca, Touriga Nacional i Touriga Franca.

Quinta de Marrocos jest jednak dość słodkie, ma ładną rubinową barwę wpadającą w odcienie brązu oraz cudownie owocowy aromat zmieszany z elementami beczkowymi i żywicznymi. Porto idealnie się komponuje z deserami i owocami, ale również sprawdzi się do rozmaitych serów (szczególnie o bardziej wyrazistym smaku), a nawet delikatnych szynek.

Przeczytaj również: Quinta de Marrocos Porto Ruby

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!