Strona główna PIWO Quinta de Marrocos Porto Tawny

Quinta de Marrocos Porto Tawny

zawartość alkoholu

cena

pojemność

416
0

Quinta de Marrocos Porto Tawny jest dość znanym i nagradzanym winem. W 2002 roku na Światowym Konkursie Winiarskim w Brukseli zdobyło złoty medal, więc wybór tego porto raczej nie jest zbyt ryzykowne. A porto to po prostu wzmacniane wino produkowane w Portugalii.

Quinta de Marrocos jest to Porto Tawny (czyli ogorzałe), co oznacza, że jest dłużej leżakowane w beczkach dębowych od Ruby, dzięki czemu nabiera więcej wytrawności oraz wspaniałych nut waniliowych i korzennych. Beczki wykorzystywane do leżakowania Tawny muszą być przechowywane minimum trzy lata, a najczęściej jest to od trzech do pięciu lat. Porto Tawny jest kupażem trzech odmian winorośli Tinta Barroca, Touriga Nacional i Touriga Franca.

Quinta de Marrocos jest jednak dość słodkie, ma ładną rubinową barwę wpadającą w odcienie brązu oraz cudownie owocowy aromat zmieszany z elementami beczkowymi i żywicznymi. Porto idealnie się komponuje z deserami i owocami, ale również sprawdzi się do rozmaitych serów (szczególnie o bardziej wyrazistym smaku), a nawet delikatnych szynek.

Przeczytaj również: Quinta de Marrocos Porto Ruby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here