Strona główna PIWO Specjal Bursztynowy

Specjal Bursztynowy

zawartość alkoholu

cena

pojemność

437
0

Specjal Bursztynowy to piwo w wersji limitowanej od browaru w Elblągu. Piwo posiada głęboki słodowy smak przełamany przyjemną delikatną goryczką, a wyróżnia się przede wszystkim przyjemnym bursztynowym kolorem i trwałą, aczkolwiek niską, pianą.

W smaku piwo jest słodkie i karmelowe, na chama można doszukać się nut owocowych, ale prawdą jest, że przeważa właśnie słodowy karmel. Nawet goryczka jest na bardzo niskim poziomie. Na koniec uderza lekka rozgrzewająca nuta alkoholowa (piwo ma 6,1%). Jednakże piwo samo w sobie jest smaczne. Nie każdemu będzie smakować, ale jako uprzymilacz wieczoru, kiedy to chcemy napić się tylko jednego piwka niekoniecznie powalającego na kolana, to Specjal Bursztynowe się nada.

Niektórzy to piwo nazywają podkręconym Specjalem i muszę się z nimi zgodzić. Jest niby intensywniejsze w smaku, jednakże nie wnosi właściwie niczego nowego. Przyjemne, ale mogłoby być treściwsze, nie tylko słodowe.

Piwo nazywane przez producenta Edycją Limitowaną, niedostępną w normalnej sprzedaży, dodawany jako prezent do większych zakupów – ja kupiłem go za złotówkę do 5 innych piw jako promocja w zwykłym monopolowym.

Specjal Bursztynowy

Bursztynowy Specjal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here