Strona główna PIWO Staropramen Premium

Staropramen Premium

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

6765
9

Piwo Staropramen dostępne jest obecnie w sieci Biedronka, chociaż po raz pierwszy spotkałem się z nim jeszcze w Szkocji. Jak to zazwyczaj bywa, marka, która jest tak rozpoznawalna musi sprostać gustom większości, niestety tak jest także w tym przypadku.

 • smak słodowy, z niewielką goryczką
 • piana rzadka, szybko osiada
 • zapach – typowy dla polskich koncerniaków, wieje pustką i jakimiś owocami cytrusowymi
 • wygląd złocisty, klarowne

Piwo produkowane w Pradze niczym nie różni się od Lecha, Żywca czy Tyskiego. Zupełny brak wyraźnego smaku, zapachu czy goryczki, która ma nieprzyjemny, chemiczny posmak leków. Staropramen Premium skierowany jest do osób mniej wymagających, którzy nieco z sentymentem wspominają czasy Złotego Bażanta przywożonego wraz z rumem od naszych sąsiadów. Moja ocena to 2/5.

staropramen

0/5 (0 Reviews)
Poprzedni artykułFortuna Czarne
Następny artykułCiechan Wyborne
maciekCK
Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

9 KOMENTARZE

 1. Z szacunkiem ale maciekCK zupełnie nie zgadzam się z Twoją oceną . Piwo wyraziste w smaku i aromacie chmielu. Nawet nie porównywalnie lepsze od naszych „typowych koncerniaków” ( ale może trafiłem lepszą partię albo Ty gorszą 😉 ). Dla mnie bardzo fajne piwko.
  Pozdrawiam.

 2. Staropramen nie różni się niczym od Lecha, Lech od Tatry a Tatra niczym od nawozu do kwiatów :)))
  Ale poważnie, wolę wersję „niefiltrowaną” Staropramena, ale nawet filtrowane premium jest w/g mnie super. Ale ja oczywiście nie mieszczę się w elicie podziwiającej jedynie craftowe IPA/APA i pogardzającej lagerami.
  Z polskich:
  Trybunał trójsłodowy
  lager z browaru Cieszyn
  Braniewo
  Złote Lwy z Ambera

  Z czeskich i słowackich:
  Staropramen
  Holba
  Zlaty Bazant

  Z duńskich:
  Tuborg Gold

 3. Piszą tu , niestety dyletanci ! Przykro mi to pisać ! Staropramen , to typowy koncerniak ! Zero głębi , zero smaku ! Dyskontowy szajs ! Z całym szacunkiem do piszących tu , spróbujcie prawdziwego piwa , a wtedy polemizujmy !!!

 4. A co jest wg Ciebie prawdziwym piwem? Modne ostatnio crafty i małe browary? Piłem wiele z nich i niestety większość ma jedną podstawowa wadę. Goryczka ma posmak cytrusowy (na ogół z amerykańskich chmieli) i brak smaku takiego tradycyjnego piwa.
  A tradycyjny smak piwa mają czeskie i niemieckie pilznery.
  Z całym szacunkiem ale jak ktoś pisze że Staropramen smakuje jak typowy koncerniak (czyli łagodny lager) to albo ma coś z kubkami smakowymi albo jest miłośnikiem nowofalowych piw cytrusowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!