Strona główna PIWO Sunset Blvd

Sunset Blvd

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

624
0

Sunset Boulevard, czyli Bulwar Zachodzącego Słońca, to piwo od Radugi z browaru Zodiak w stylu Rye India Red Ale, czyli piwo żytnie na bazie słodu żytniego i karmelowego. Jak styl nakazuje, jest to piwo o czerwonawej barwie, takiej ciemnomiedzianej.

Etykieta jest w bardzo ciekawym stylu – nie jest to żadna wytłaczanka, czy klasyczny wzór, ale profesjonalnie przygotowana grafika nawiązująca do filmu o tej samej nazwie – przedstawia aktorkę, bulwary, palmy. Jest to kadr z tego filmu wykonany w interesujący sposób.

Piwo Sunset Blvd w zapachu jest bardzo przyjemne. Czuć delikatne nuty słodowe, na przód wychyla się trawiasty chmiel oraz owoce cytrusowe. Podobnie mamy w smaku – jest ziołowa żywica, która dobrze przeplata się z karmelem. Z czasem coraz wyraźniejsza staje się goryczka, która ostatecznie przejmuje dowodzenie, lekko zarysowanym tłem dla niej jest grapefruit i mango. Ta goryczka jest w piwie dominująca, ale niezalegająca.

Piwo gładkie, ale nie jest dobrze pijalne. Ze względu na bazę żytnią, przy końcu konsumpcji wydaje się ciężkie, takie oleiste; nie pomaga nawet niskie wysycenie. Moja ocena 4/5 – piwo samo w sobie dość przyjemne, goryczkowe, warto spróbować.

Alkohol 6,5% obj.  Ekstrakt 16,0% wag.

 

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!