Strona główna PIWO Viva la Wita!

Viva la Wita!

503
0

Viva la Wita! to imperial witbier ze stajni Pinty, który na pewno sprawdzi się w słoneczne dni i przyniesie kojące orzeźwienie.

Kolor kojarzący się z ubrudzonym sokiem bananowym, zmętnienie wyraźnie widoczne. Piana drobna i gęsta, za to nietrwała i niepozostawiająca śladów na szkle. Zapach  to lekka i przyjemna słodycz pomarańczy z cytrusowymi nutami, uzupełnieniem jest też pszeniczna słodowość. Smak przynosi te same doznania co zapach, z podkreśleniem kwaskowatej cytryny, jednakże uzupełniony jest jeszcze o kolendrę.

Nie jest to piwo przesadnie słodkie i mdlące – w odpowiednim momencie w kontrze przychodzi przyjemna goryczka, która nadaje charakteru temu białemu belgijskiemu piwu i znacznie wydłuża delektowanie się nim.

Jest to na pewno piwo smaczne, w odbiorze bardziej owocowe, chociaż gorzki finisz nie każdemu może odpowiadać.

Skład: słody Weyermann®: pilzneński, pszeniczny jasny; niesłodowana pszenica, kolendra, skórki gorzkiej pomarańczy Curaçao, skórki słodkiej pomarańczy, chmiele Styrian Goldings (SLO), Saaz (CZ), Citra®, Palisade® (USA); drożdże Safbrew S-33.

Alkohol 5,7%. Ekstrakt 16,5% wag. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.

Z etykiety:

Polska PINTA Viva la Wita! to podwójna radość z Witbiera. Egzotyczne przyprawy, orzeźwiające pomarańcze, musująca pszenica i więcej niż zwykle aromatycznego chmielu z Czech, Słowenii i USA. To puchar pełen wrażeń. Ciesz się Imperialnym Witbierem. Ciesz się życiem!

Viva la Wita Viva la Wita browar Pinta

3.9/5 - (12 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!