Strona główna PIWO Zacne

Zacne

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

1954
1

Piwa Zacne z Browaru Van Pur mogą zaskoczyć. Mała klasyczna butelka typu bączek, dodatkowo dość niska cena może mylnie sprawiać wrażenie, że będziemy mieli do czynienia z piwami o posmaku mydlin. Wprawdzie nie są to piwa najwyższej klasy, ale do szybkiego ugaszenia pragnienia bez uderzenia po kieszeni idealnie się sprawdzą.

Zacne Mocne ma charakterystyczny słodowy posmak, ale jest dość dobrze pijalne. Woń alkoholu nie jest odrzucająca, nic w nos nie szczypie, czuć goryczkę chmielową. W zapachu jednak wyczuwalna mokra szmata i to już jest dowodem na to, że piwo nie jest najwyższych lotów, chociaż na pewno znajdzie uznanie u pasjonatów mocniejszych akcentów w taniej wersji.

Zacne Jasne to klasyczny lager bez skarpetek w tle, przyjemne. Dobrze schłodzone wchodzi właściwie na raz. Idealne dla pana Zdzisia wracającego z szychty, który relaks może rozpocząć od tego piwa zamiast od tradycyjnego Żubra.

Zacne Ciemne niestety z ciemnego piwa ma niewiele, nuty palone nie są namacalne, można doszukać się czegoś kawowego, ale piwo jest wodniste i przez to nijakie – można to też obrócić w zaletę, tj. przez tą wodnistość i fakt, że nie jest przesłodzone, jest szybko pijalne.

Warianty:

  • Zacne Mocne – alkohol 7%
  • Zacne Ciemne – alkohol 6%, ekstrakt 12,1%
  • Zacne Jasne – alkohol 6%, ekstrakt 12,1%

Piwo Zacne można kupić w Żabce i FreshMarkecie w promocyjnej cenie 1,49 zł za sztukę w trzypaku. W tej cenie całkiem przyzwoici reprezentanci poszczególnych gatunków.

zacne piwo

0/5 (0 Reviews)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!