Strona główna PIWO Żubr

Żubr

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

6970
3

Żubr, piwo jasne pasteryzowane, typ lager. Warzony do ponad 200 lat, niezmienny i orzeźwiający smak i aromat świetnie pasują do każdej pory dnia. Browar znany w całym kraju – pod względem sprzedaży jest drugą najpopularniejszą marką piwa w Polsce.

Kolor: Barwa piwa złota, troszkę ciemniejsza, taki klarowny złotawo-miodowy.

Zapach: Nie odstręcza. Przyjemny. Brak wyczuwalnej skarpety typowej dla chmielaków. Jest za to słód.

Piana: Na początku spora warstwa gruboziarnistej piany, która jednak szybko zanika, pozostawiając abstrakcyjny wzór na brzegu kufla.

Smak: Żuberek w smaku jest dość słodki. Ta słodycz nie muli, jest tak jakby uzupełnieniem chmielowatego smaku i goryczki. Na pewno nie jest to piwo gorzkie.

Nagazowanie: Niskie. Za to piwo jest lubiane, bo nie powoduje niemiłych bęknięć po spożyciu. Nie wypełnia przesadnie żołądka.

Producent: Piwo warzone jest przez Kompanię Piwowarską SA obecnie w 3 browarach: Tychy, Białystok, Poznań. Wcześniej produkowane przez Browar Dojlidy (w 2003 roku Dojlida stała się własnością Kompanii).

Ekstrakt 12,1% wag. Alkohol 6%.

Ocena 4/5.

Ciekawostka: Wśród birofilów panuje przekonanie, że to Żubr produkowany w Białymstoku jest tym najsmaczniejszym i ta partia jest najbardziej przez nich doceniana i poszukiwana.

0/5 (0 Reviews)

3 KOMENTARZE

    • Wstyd . Raz, że robią siarę,dwa,że robią z ludzi idiotów w promocjach na kapslach. Kupiłem bliżej 100 piw i .. 0″ wygrałem..:)
      To jak niby gdzie te miliony piw?
      Komercja, taniocha i nabijanie w butelkę (po żubrze). Od czasów „herbowego” – chłam i cwaniactwo. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!